Смілянській вчительці провели операції шунтування та TAVI

10 квітня 2024, 16:39

У Черкаському обласному кардіологічному центрі провели операцію 65-річній Тамарі Сурніній. Вперше проблеми з серцем вона відчула влітку минулого року.

“У мене почали отікати ноги, постійно відчувала втому, знизився тиск. Я звернулася у кардіологічний центр, там мені зробили ультразвукове дослідження. Виявилося, є проблеми з клапаном, потрібна операція”, - розповідає пані Тамара.

За словами кардіохірурга Олега Журби, у жінки була комбінована аортальна вада серця зі стенозом ІІІ ступеню.

“Нам потрібно було провести шунтування, а також заміну клапана. Проте аорта була дуже кальцинованою, тому робити це в один етап було надто ризиковано. У пацієнтки був ризик інсульту, а також кровотечі”, - розповідає Олег Олександрович.

Тож спочатку жінці провели шунтування на працюючому серці, а через півтора місяця зробили ще одну операцію - TAVI. Транскатетерна імплантація аортального клапана - це сучасна технологія, яка дозволяє імплантувати штучний клапан без розрізання грудної клітки і зупинки серця.

Нині пацієнтку вже виписали з лікарні. Днями вона приїхала в кардіоцентр для повторного обстеження - їй провели УЗД, яке підтвердило, що серце працює у гарному ритмі.

За інформацією пресслужби Черкаського обласного кардіологічного центру

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору