Золотоніщина приймала Всеукраїнські Сковородинські навчання «Пізнай себе»

12 жовтня 2017, 06:39

У Всесвітній день учителя щорічно в селі Коврай Золотніського району проводяться Всеукраїнські Сковородинські навчання «Пізнай себе». Про це інформують в управлінні освіти і науки облдержадміністрації.

В історії Золотоніщини окремою сторінкою виділяється Коврайський період життя та творчості Григорія Сковороди. Саме з 1753 по 1759 роки у Ковраї Сковорода навчав шести-семирічного Василька, сина місцевого поміщика Степана Томари. Тут було написано збірку «Сад божественних пісень», тут зароджувалися педагогічні ідеї та закладалися основи його філософії.

Цьогоріч село Коврай традиційно зустрічало шановних гостей на Сковородинські навчання. Під час символічного пішого туристично-краєзнавчого маршруту «Коврайський світ Григорія Сковороди» гості довідалися про особливості педагогічної системи виховання мислителя-мудреця.

Сковородинські навчання у Ковраї були спрямовані на обмін думками щодо методів, прийомів морально-світоглядного, природо-культуровідповідного вчення славетного філософа, педагога Григорія Сковороди. Також було розглянуто педагогічний спадок Сковороди у світлі впровадження їх в навчально-виховний процес системи української освіти.

Презентація досвіду роботи Школи цінностей та філософського сприйняття світу Коврайського НВК переконливо довела, що інноваційна діяльність цього закладу, що спирається також на ідеї Гуманної педагогіки, педагогіки кордоцентризму та добротворення, на діяльнісний підхід у вихованні. У рамках Всеукраїнського проекту «Сковорода – 300» у школі створено музей «Пам’ять», етнографічну кімнату «Світлиця», написано низку навчально-методичних посібників.

За повідомленням Черкаської ОДА.

Коментарі

Вгору