Володимир Зеленський сьогодні, 2 квітня, підписав низку законопроєктів. Ці документи змінять підходи до мобілізаційних процесів, повідомляє 24 канал.
На сайті Верховної Ради 2 квітня з'явилося повідомлення про те, що закон України "Про військовий обов'язок і військову службу" повернено за підписом президента. Підписання цього закону означає, що тепер під мобілізацію в Україні підпадають чоловіки у віці від 25 років, а не від 27, як було раніше. Автори закону переконані, що це допоможе швидше поповнити мобілізаційні резерви України.
Тож тепер на строкову військову службу призивають чоловіків у віці від 18 до 25 років. Важливо зазначити, що на час дії воєнного стану в Україні призов на строкову військову службу призупинено.
Цього ж дня президент також повернув із підписом "Проєкт Закону про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення прав військовослужбовців та поліцейських на соціальний захист". У ньому, зокрема, пропонували скасувати статус "обмежено придатний". Тож відтепер існує лише два висновки ВЛК – "придатний" і "непридатний" до військової служби.
У законопроєкті мовиться, що чоловіки, які раніше були визнані обмежено придатними до військової служби, повинні впродовж 9 місяців пройти повторний медичний огляд. Адже тепер військовозобов'язаним мають визначити інший статус.
Варто зазначити, що законопроєкт також постановляє, що військовослужбовці можуть перебувати на лікуванні до 12 місяців, зокрема за кордоном, без необхідності через чотири місяці особисто проходити військово-лікарську комісію. Крім цього, у випадку загибелі захисника його родині виплачують 15 мільйонів гривень.
У вівторок, 2 квітня Зеленський також підписав закон про електронний кабінет військовозобов'язаного. Він допоможе скоротити кількість візитів громадян до територіальних центрів комплектації.
У Міноборони наголошували, що законопроєкт є "критично важливим для обороноздатності України". Реалізація його положень сприятиме швидкому збору, обробці та використанню військових даних. Також електронний кабінет переведе послуги та процеси для військовослужбовців у зручний цифровий формат.
В електронному кабінеті військовозобов'язаного з’явиться можливість надання статусу УБД онлайн, офлайн та автоматично при наявності необхідних даних в системі. Законопроєкт також запроваджує можливість створення і використання цифрового військового-облікового документа (сертифікату). Завдяки цьому закону Міноборони планує посилити кіберзахист та розміщувати свої IT-системи у військових хмарних сховищах країн-членів НАТО.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram