Знаходили снаряди та рятували консервацію: слюсар “Черкасиводоканалу” розповів про робочі будні

28 серпня 2023, 18:35

Віталій Мороз працює слюсарем аварійно-відновлювальних робіт у "Черкасиводоканалі". Має 18 років стажу на цьому підприємстві. Чоловік зізнається, що іноді трапляються досить небезпечні для життя випадки.

Віталій має освіту дизайнера.

"Я прийшов на «Черкасиводоканал» ще 18 років тому, починав слюсарем 2 розряду. Зараз вже маю 6 розряд, я бригадир, - розповідає чоловік. - В мене "оригінальна" освіта, як для комунальника – я дизайнер. У 2000-х роках я вступив в 20-те професійне училище, поступав тоді на каменяра-плиточника, але наша група склала всього 3 особи. Тоді нам запропонували на вибір: перевестися або на зварювальника або на дизайнера. Так, я перейшов в дизайн. Потім працював особистим водієм, експедитором. А далі знайомий мене покликав на водоканал. До його пропозиції я поставився дуже серйозно, не міг його підвести, тож, включився у роботу на всі сто відсотків. І з тих пір, без цієї роботи просто не уявляю свого життя. До речі, освіта дизайнера мені досі допомагає в роботі. Я, як «дизайнер водопроводів і каналізації», люблю щоб все було гарно, всі вузли дуже ретельно і акуратно складаю, щоб було естетично".

Колись робота у комунальників була набагато тяжчою, зізнається Віталій Мороз.

"Так, роботу я дійсно свою люблю, інакше б не працював 18 років. Але вона нелегка, - розводить руками черкасець. - Інколи ліквідовуємо аварійні ситуації навіть без сну. Було таке, як, наприклад, під час аварії на Гоголя, коли робили обвідну лінію каналізації, працювали майже добу. Це зараз ми робимо обвідні - пластиковими трубами, а тоді все треба було варити. А для металевих труб, щоб один стик зварити – це мінімум півтори години. Ми тоді приїхали в 7 годин вечора, і працювали всю ніч: бігали по черзі в аварійку, дрімали по півгодини по черзі – і знову працювати. Нещодавно було, вийшов на роботу, коли потрібно було підтримати Смілу, де місцевий водогін постраждав від обстрілів агресора".

Чоловік згадує випадки, коли під час відновлювальних робіт знаходили снаряди.

"Так, робота у нас дійсно буває різною. Інколи буває навіть небезпечною, - говорить фахівець. - Було таке, що копали на об’єкті і знаходили снаряди. Звісно, ми одразу викликали ДСНС, ті подякували за нашу свідомість, адже, як потім виявлялося, то були бойові снаряди. Зі смішних запам’яталася ситуація, коли працювали на 30-років Перемоги. Працювали під балконом, був потужний і великий витік: ми копаємо, вода хлине з усіх сторін, аж раптом бачу - в чоловіка з під-балкону випливають «закрутки» - банки з огірочками і помідорчиками і так гарненько собі пливуть рядочком... Посміялись ми тоді разом із чоловіком, а він і каже: «Ой, забирайте ви їх собі, хлопці, бо сьогодні ви аж дві справи гарні зробили – і мережу відремонтували, і настрій підняли".

За інформацією пресслужби КП "Черкасиводоканал"

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору