Зміни у тарифах на тепло для черкащан обов’язково відбудуться — питання, на який відсоток

14 січня 2020, 08:36

Напередодні Нового року глава уряду Олексій Гончарук повідомив, що мешканці декількох великих українських міст можуть розраховувати на зниження тарифів на тепло. До переліку серед інших увійшли й Черкаси.

Прем'єр-міністр Олексій Гончарук закликав міських голів оперативно здійснити необхідне корегування ціни та тепло та здійснити перерахунок плати за опалення. Таку ситуацію директор КП ЧТКЕ Павло Карась на брифінгу 13 січня назвав таким собі піар-ходом, пояснивши журналістам, чому вважає саме так.

Логіка Кабміну, між іншим, спирається на те, що для більшості підприємств ТКЕ ціни на газ є меншими, ніж ті, що враховані в чинних тарифах, розрахованих регулятором на 2019 рік. І саме тому потрібно зробити перерахунок. Однак керівник "Черкаситеплокомуненерго" вважає, що слова прем’єра розтлумачили дещо не вірно.

— Я не можу коментувати те, що говорив прем’єр, але він не говорив про зниження тарифів із постачання теплової енергії саме на 20%. Гончарук зазначав, що тарифи можна знизити до 20%. Тобто потрібно відчути різницю між словами "на" і "до". Коли рахує державний регулятор, то коригування тарифу може відбуватись у межах від 2,5 % до 6 %, в залежності від того, які витрати НКРЕКП ( Національна комісія з регулювання комунальних платежів ) прийме до уваги. Тому ніякої зради немає. Ніхто не говорить, що корегування у нас не відбудеться. Так, відбудеться перерахунок — але як і коли саме залежить від Уряду , де це питання якраз нині й вирішується, — зауважив Павло Карась.

Він також розповів, що у грудні 2019 року КП ЧТКЕ мало економію по газу. За останній зимовий місяць вона склала близько 4,5 млн грн.

— І ці кошти ми в будь-якому разі віддамо споживачу. Питання у тому чи ми їх віддамо одразу під час грудневих перерахунків, чи в рахунок майбутніх періодів. За умови, якщо віддамо ці кошти зараз, то люди в грудні отримають зниження тарифу. Але в січні-лютому у платіжках буде істотне підвищення тарифів. У тому ж випадку, коли не відбудеться корегування тарифу за постановою № 1082, зміни у тарифах будуть більш плавними, — підкреслив Павло Миколайович. — Відверто кажучи , такі речі мені не подобаються, адже вони більше з області піару. Тому що сьогодні всі говорять про зниження тарифу на тепло, і ніхто при цьому не згадує про суттєве підвищення ціни на газ в країні. Причому вартість газу збільшилась не лише для тих, хто користується централізованим теплопостачанням, вона збільшилась також і для приватного сектору.

Нагадаємо, що згадана постанова Кабміну №1082 від 24 грудня 2019 року передбачає зменшення суми у платіжках за опалення та гарячу воду, якщо впродовж опалювального періоду зменшувалась ціна природного газу. Крім того, постанова Уряду передбачає, що комунальне підприємство, яке надає послуги з опалення та постачання гарячої води, має поінформувати споживачів про зниження тарифу у платіжних документах. Це має відбутись у місяці, який слідує за розрахунковим періодом.

Коментарі

Черкащанка сказав:

Да чё уж там, пан Карась! Снижайте на 1% – это тоже ДО 20%!
Другой вопрос, как так получается, что в декабре при t +10 подавали воду (при входе)+65 градусов (и это МИНИМУМ, так что прикручивать счётчик невозможно)? И из-за этого пришла платёжка на сумму больше, чем в декабре прошлого гола на 400 гривен! Это что, ваша компенсация за снижение тарифа? Будете скоро подавать кипяток, чтобы тариф зашкаливал?

Вгору