“Життя після “Нової якості”: що буде з негабаритом у Черкасах?

19 липня 2021, 19:17

ТОВ "Управлінська компанія "Нова якість “Благоустрій" призупинила вивіз негабариту у Черкасах з 8 липня. Адже після рішення Північного апеляційного господарського суду Черкаська міська рада розірвала відповідний договір із компанією.

Зараз "Нова якість" збирається подавати касацію до Верховного Суду України. Тому до кінця історію вирішеною назвати не можна.

Але поруч з цим, у черкасців виникає чимало питань: хто буде вивозити негабарит зараз, чи доведеться платити тим, хто цією послугою не користуватиметься та чи дійсно штрафуватимуть порушників?

Хто зараз вивозитиме негабарит?

Поки нового підрядника не обрали, залишки великогабаритного сміття в місті прибирають комунальні підприємства: "ЧЕЛУАШ", "Черкаська служба чистоти" та "Черкаситеплокомуненерго".

Заступник директора управління ЖКГ Черкаської міської ради Андрій Наумчук розповідає, що зараз усі великогабаритні та ремонтні відходи мешканці міста повинні вивозити самостійно. Складати їх на колишніх контейнерних майданчиках заборонено.

- На цих майданчиках навіть почали ставити спеціальні таблички із написами, що тут складати сміття заборонено. Якщо комусь потрібно вивезти великогабаритні чи ремонтні відходи, вони повинні самі замовляти цю послугу, наприклад, у “Черкаської служби чистоти” чи приватних фірмах, - пояснює Андрій Наумчук.

Перший заступник директора КП “Черкаська служба чистоти” Олександр Савенко повідомив, що вартість послуги з вивезення ремонтних відходів їхнім підприємством становить 280 грн за один метр кубічний. Проте, зараз вся техніка підприємства залучена до прибирання залишків великогабаритного сміття у місті. Тому із замовленням послуги можуть бути затримки.

Директор КП “ЧЕЛУАШ” Олексій Мельник у своєму дописі зазначає, що комунальники планують впоратись із прибиранням залишків сміття “Нової якості” протягом тижня-півтора та сподіваються, що містяни з розумінням поставляться до ситуації.

- Крім того, що це додаткові навантаження на задіяні комунальні підприємства, зараз ми зіштовхнулися зі ще однією проблемою. "Нова якість" з якою розірвали договір, забирає свої контейнери, а сміття з них просто викидає на землю. І якщо врахувати, що крім цього поруч із цими контейнерами місяцями накопичувалося і те сміття, яке на думку цієї організації не входило у великогабарит: гілля, різні будівельні відходи тощо, то нам тепер доводиться місцями вивозити по півтора-два камАЗи сміття. Але я переконаний, як тільки пройдемо весь наш графік хоча б один раз, далі буде вже трішки легше, - додав Олексій Мельник.

Як каратимуть порушників?

Контроль за дотриманням правил благоустрою в Черкасах та покарання порушників здійснюватиме управління інспектування та поліція.

Начальник відділу інспектування управління інспектування ЧМР Сергій Молодик говорить, що працівники відділу чергують на різних контейнерних майданчиках по всьому місту.

- Наразі проводимо роз’яснювальні бесіди з мешканцями, які намагаються викидати негабарит. З понеділка вже будемо жорсткіше реагувати на порушення, а саме - складати протоколи, - зазначає Сергій Молодик.

Проте, за його словами, процедура складання протоколу досить непроста.

- Для цього потрібно зафіксувати порушення на наш сертифікований фотоапарат. Потім встановити особу. Якщо людина надає добровільно документи, то це добре, якщо ж відмовляється - то викликаємо поліцію і вони допомагають встановити особу. Після цього передаємо протокол на розгляд адмінкомісії ЧМР. Штраф за складання негабариту становить від 300 до 1300 грн, - додає Сергій Молодик.

Що буде з боржниками "Нової якості?

У "Новій якості" повідомляють, що зараз компанія активно почне вести роботу з боржниками.

- За весь період (понад 2 роки) черкащани заборгували компанії близько 32 мільйони гривень. Тариф не має зворотної дії, послуга з вивезення надавалася до 7 липня у межах чинного договору, тому черкасці зобов’язані сплатити за роботу компанії за цей період, - говорять у "Новій якості".

У липні, додають в “Новій якості “Благоустрій”, платіжки виставлять теж лише за перші 7 днів місяця.

Також у компанії повідомляють, що заборгованості стягуватимуть шляхом позовних проваджень, як це робили у попередні місяці. У такому разі мешканцям доведеться сплатити окрім суми боргу - кілька тисяч гривень додаткових витрат у вигляді судового збору та компенсації послуг адвокатів. Більше десятка аналогічних рішень на користь компанії вже винесено судами раніше.

Що далі?

За словами Андрія Наумчука, конкурс на визначення нової компанії, яка надаватиме послугу з вивезення негабариту розпочнеться після того, як міська рада затвердить відповідне рішення про його проведення.

Наразі система має такий вигляд, як того хотіли люди: не викидаєш негабарит - не платиш, викидаєш - наймаєш відповідну послугу і платиш.

Що буде після конкурсу - поки невідомо. Як повідомляють в міськраді, це питання залежить від рішення депутатів

У "Новій якості" ж говорять, що однозначно будуть звертатися до Верховного Суду України, а поки - чекають на повний текст рішення Північного апеляційного господарського суду.

- До цього ми мали низку рішень судів першої інстанції та роз’яснень профільних Міністерств і щодо законності послуги, і щодо можливості вивезення негабариту та ТПВ різними компаніями, і щодо дотримання графіків. Це рішення апеляційної інстанції несподіване для “Благоустрою”. Тому однозначно у компанії подаватимуть касацію на його рішення до ВСУ, - повідомляють у пресслужбі  "Нової якості".

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Юрій :

Що ви людям вішаєте локшину на вуха? Громадяни оплачують вивіз сміття.. А що таке негабаритне сміття? Наведіть ДСТУ. Наведіть цифри сум за вивіз сміття,, які збираються по Черкасам.. Наведіть цифри витрат. А так це пуста болтовня. А зібрані у довірливих громадян гроші за вивіз негабаритного сміття йдуть у кишені можновладцям. Це звичайне шахрайство. Шахрайство з боку бондаренка і його оточення. За такі речі потрібно судити.

Неля :

В жодному місті України немає відокремлення виду сміття. Вивіз коштує від 13 до 19 грн./людини, в Києві – 27. Сміття – воно і є сміття. Чому у нас вирішили відокремити – з вами згодна.Просто ставити контейнери із написами, куди та що викидати. І нехай потім забирають і дівають, куди хочуть. Якби не було 13 грн./людини (а із сім”ї – від 39 грн. ЩОМІСЯЦЯ, наче роблять ремонт не в 1 квартирі, а кожний сам по собі) – ніхто б не обурювався.А так – 39+72 грн=більше 111грн. ЩОМІСЯЦЯ! А за рік – майже 1400 грн.! Не жирно?

Роман :

Просто ви – черкаські жлоби. Діти жлобів і внуки жлобів.
24 гривні для вас багато. Та буханець хліба коштує 25! Пачка цигарок – 50! Один буханець хліба на місяць за вивіз сміття… Караул! Грабунок і розбій!
Жлоби! Жалюгідні жадібні жлоби!

Я :

А ти не жлоб? Тоді ти лох, який платить за вивіз того, що викинув хтось другий. Я вже 13 років не робив ремонту. За що я маю платити?

Ігор :

Роман, просто ти і такі як ти ох**вші пі**ри!!!

Лидия :

МОЯ ПРОПОЗИЦІЯ: За знущання над черкасцями пропоную притягнути до відповідальності міського голову Бондаренка А.В., бувшого заступника міського голови Бурдонос,Директора департаменту ЖКГ Черкаської міської ради а також славнозвісного грошовитого монополіста Бортника. Ці люди крали кошти у пенсіонерів які не роблять ремонти і не мають того великогабариту, маленьких діток новонароджених та дітей шкільного віку тільки із-за того що вони прописані біля батьків і тих людей які прописані в квартирі але не проживають де є свідчення сусідів які дійсно це підтверджують. А Бортник нехай також компенсує черкащанам за грубе ставлення своїх працівників до черкащан.

Вгору