Жителі Геронимівки платять за воду втричі дорожче за черкащан (відео)

24 червня 2014, 12:59

Слабкий тиск, перебої із водою та ще й украй зношені мережі. За такі сумнівні блага жителі Геронимівки сплачуть втричі дорожче за черкасців. Хоч послуги їм також надає міськводоканал. Хто аж так накручує тарифи - інформує vikka.ua.

Тетяна Редько, жителька с. Геронимівка: "Районні адміністрації, обласна рада, "Благоустрій", сільрада, антимонопольний комітет, житлово-комунальна інспекція, цінова інспекція, захист прав споживачів. Все не перерахуєш. Просто немає кабінету, де б нас не було".

Пороги владних кабінетів жителі Геронимівки оббивають уже сім років. За воду та каналізацію вони платять утридорога. Хоч послуги їм так само, як і черкасцям, надає міськводоканал. Тариф, говорять люди, накручує посередник – сільське комунальне підприємство. Його створили ще у 2007-му.

Тетяна Редько, жителька с. Геронимівка: "З цього періоду почалися всі наші біди: почали рости борги, почало порушуватись безперебійне водопостачання – нам воду просто без попередження відключали, давали її за графіком, тиск скидали настільки, що вода доходила до 2 поверху. Далі наче вода і є, але люди її не отримують".

Обґрунтувати до ладу тариф геронимівські комунальники і самі не можуть. Нинішній директор тут ще й року не працює.

Геннадій Ястребов, керівник КП "Благоустрій": "Тарифи затверджені відділом цін, вони пройшли виконком. Що стосується структури тарифів і чи правильно вони закладені – сказати сьогодні важко".

"Благоустрій" завинив "Черкасиводоканалу" вже майже сімсот тисяч гривень. Той із геронимівським підприємством судився неодноразово. Нині рахунки "Благоустрою" арештовані. Проте підприємство й далі бере із жителів плату за послуги. А "Водоканалу" ці гроші не перераховує, каже його директор.

Сергій Овчаренко, директор КП "Черкасиводоканал": "Це суттєво. Це при тому, що ми сьогодні в судовій тяжбі з "Азотом", маємо заборгованість по електроенергії. Для нас сьогодні кожна копійка вкрай необхідна".

За час усіх з’ясувань стосунків у Геронимівці вже тричі змінилася влада. Останній сільський голова кабінет зайняв усього кілька тижнів тому. Вирішити проблему селянам обіцяє, хоч і не дуже впевнено.

Василь Харченко, сільський голова с. Геронимівка: "Ось папірець, який вони передали. Я його зараз вивчаю. Буду зустрічатися із фахівцями сільської ради та комунального підприємства. Буду розкладати ці питання по полицях і доводити до логічного завершення".

Навчені гірким досвідом обіцянок, селяни паралельно пишуть звернення і до прокуратури. Не ймуть віри і водоканалівці. Сільського голову із пропозиціями тут ще не бачили, але на знайомство дуже чекають. Інакше, говорить директор "Водоканалу", доведеться жорстко боротися із боржниками.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору