Жителі Геронимівки платять за воду втричі дорожче за черкащан (відео)

24 червня 2014, 12:59

Слабкий тиск, перебої із водою та ще й украй зношені мережі. За такі сумнівні блага жителі Геронимівки сплачуть втричі дорожче за черкасців. Хоч послуги їм також надає міськводоканал. Хто аж так накручує тарифи - інформує vikka.ua.

Тетяна Редько, жителька с. Геронимівка: "Районні адміністрації, обласна рада, "Благоустрій", сільрада, антимонопольний комітет, житлово-комунальна інспекція, цінова інспекція, захист прав споживачів. Все не перерахуєш. Просто немає кабінету, де б нас не було".

Пороги владних кабінетів жителі Геронимівки оббивають уже сім років. За воду та каналізацію вони платять утридорога. Хоч послуги їм так само, як і черкасцям, надає міськводоканал. Тариф, говорять люди, накручує посередник – сільське комунальне підприємство. Його створили ще у 2007-му.

Тетяна Редько, жителька с. Геронимівка: "З цього періоду почалися всі наші біди: почали рости борги, почало порушуватись безперебійне водопостачання – нам воду просто без попередження відключали, давали її за графіком, тиск скидали настільки, що вода доходила до 2 поверху. Далі наче вода і є, але люди її не отримують".

Обґрунтувати до ладу тариф геронимівські комунальники і самі не можуть. Нинішній директор тут ще й року не працює.

Геннадій Ястребов, керівник КП "Благоустрій": "Тарифи затверджені відділом цін, вони пройшли виконком. Що стосується структури тарифів і чи правильно вони закладені – сказати сьогодні важко".

"Благоустрій" завинив "Черкасиводоканалу" вже майже сімсот тисяч гривень. Той із геронимівським підприємством судився неодноразово. Нині рахунки "Благоустрою" арештовані. Проте підприємство й далі бере із жителів плату за послуги. А "Водоканалу" ці гроші не перераховує, каже його директор.

Сергій Овчаренко, директор КП "Черкасиводоканал": "Це суттєво. Це при тому, що ми сьогодні в судовій тяжбі з "Азотом", маємо заборгованість по електроенергії. Для нас сьогодні кожна копійка вкрай необхідна".

За час усіх з’ясувань стосунків у Геронимівці вже тричі змінилася влада. Останній сільський голова кабінет зайняв усього кілька тижнів тому. Вирішити проблему селянам обіцяє, хоч і не дуже впевнено.

Василь Харченко, сільський голова с. Геронимівка: "Ось папірець, який вони передали. Я його зараз вивчаю. Буду зустрічатися із фахівцями сільської ради та комунального підприємства. Буду розкладати ці питання по полицях і доводити до логічного завершення".

Навчені гірким досвідом обіцянок, селяни паралельно пишуть звернення і до прокуратури. Не ймуть віри і водоканалівці. Сільського голову із пропозиціями тут ще не бачили, але на знайомство дуже чекають. Інакше, говорить директор "Водоканалу", доведеться жорстко боротися із боржниками.

Поділитись

Коментарі

Вгору