Жителі Дахнівки потерпають від страшенного смороду

30 травня 2014, 14:15

Жителі Дахнівки потерпають від страшенного смороду. Усе через недоладну каналізацію. Нечистоти плавають прямісінько в лісі навпроти їхніх вікон. Каналізувати Дахнівку – багатомільйонний проект. Та хто має сплачувати ці гроші – ніяк не розберуться поміж себе керівники міста та сусіднього села.

Такий краєвид під своїми вікнами пані Людмила споглядає роками. Дихати нечистотами, що збігають прямісінько в ліс, змушені сотні людей. Виживають без доладної каналізації, тут хто як може.

Людмила Артеменко, місцева жителька: "Вода вже була дуже низької якості. Люди були змушені бити свердловини. І уявіть: тут поля фільтрації. А тут будинки. Тут навіть санітарна відстань не збережена".

Через такі нечистоти в лісі – довкола повно комах. Ті атакують оселі дахнівчан від світання до смеркання.

Таїсія Гордєєва, місцева жителька: "Наш дом вот напротив. Окна открывать ни днем, ни вечером нельзя. Мухи, комары – миллиарды. И ми сами со всем этим боремся. И ни от кого ничего добиться не можем".

Цей стос документів у руках дахнівчан – відписки за роки їхніх водних поневірянь. Відповідь скрізь однакова: допомогти немає як, бо будинки нічийні. У Черкасах від них відхрещуються. А в сусідній Геронимівці, на чиєму вони нібито балансі, про смердючу проблему ні сном ні духом.

Вікторія Василенко, в. о. сільського голови Геронимівки: "Із 2011 по 2014 роки взагалі не чули про цю проблему. Жодного разу ніхто не звертався. Не було такої проблеми".

Як врятувати Дахнівку – знають екологи. Щоправда, план порятунку – багатомільйонний.

Володимир Гусаченко, начальник відділу екології МВК: "Там, розумієте, дуже близько розташовані підземні води. Воно там все було побудоване з порушеннями. Тому треба повністю або частково переробити проект і зробити нормальну каналізацію".

Жити далі без благ цивілізації в дахнівчан немає ні сил, ні терпіння. Та в кого ще просити помочі – і гадки не мають. Бо зверталися, кажуть, уже всюди.

Поділитись

Коментарі

Вгору