Жителі Черкаського району зможуть потрапити до лікаря без черг

30 серпня 2017, 15:49

Жителі Черкаського району зможуть потрапити до лікаря без черг завдяки впровадженню медичної інформаційної системи E-Health. Про це розповіли під час колегії Черкаської РДА, пишуть "Сільські обрії".

- Рішення передбачає комплексне використання IT-інструментів: введення електронної черги у закладі, онлайн-запис на консультації та прийоми, логістична взаємодія лікарів, спеціалістів, діагностичних центрів та лабораторій між собою задля комфорту пацієнта, - зауважує головний лікар Центру ПМСД Ганна Пантюхіна.

Наразі є 14 офіційних інформаційних партнерів МОЗ у процесі запровадження e-health в Україні. Серед них і платформи " Doctor Eleks" та  «ЕМСІМЕД», які релізуються на Черкащині. Центром із впровадження медичних інформаційних систем на Черкащині став ЧДТУ, фахівці якого мають права на здійснення авторизованого впровадження медичної інформаційної системи, а також на технічну підтримку та обслуговування цього програмного забезпечення. Приміром, МІС «Доктор Елікс»  вже успішно реалізували в Черкаському обласному кардіоцентрі, Золотоніській ЦРЛ, Медично-діагностичному центрі «ЛУР» та Черкаській обласній лікарні.

- Стартували з модульної структури системи "Поліклініка без черг", яка передбачає можливість подальшої модернізації та інтеграції системи з іншими медичними інформаційними системами, - зауважив у ході презентації медичної інформаційної системи завідувач кафедри комп’ютерних наук та інформаційних технологій управління  Черкаського  державного технологічного університету, професор, доктор педагогічних наук, кандидат фізико-математичних наук Юрій Тріус. – Станом на середину серпня у Золотоніській ЦРЛ внесено до єдиного реєстру медичної інформаційної системи 22300 пацієнтів. І ця цифра щодня змінюється.

КЗ "Центр первинної медико-санітарної допомоги" в Черкаському районі зареєструвався в системі e-health в червні поточного року. Тепер стоїть питання за реєстрацією лікарів та пацієнтів. Для цього амбулаторії мають бути відповідно матеріально-технічно оснащені, зокрема, передбачається встановлення основного сервера для роботи МІС, обладнання стаціонарними робочими місцями, створення бази пацієнтів. Суму коштів, потрібних на реалізацію проекту на теренах Черкаського району, підраховують учасники проектної команди, створеної при райдержадміністрації.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору