Жителі будинку в центрі Черкас скаржаться на власника кафе, який встановив вентиляцію під їхніми вікнами

27 грудня 2022, 12:25

Фото Ігоря Скічка

У Черкасах мешканці будинку №224 по бульвару Шевченка скаржаться на підприємців, які провели вентиляційний канал прямо під їхніми вікнами. Бізнесмени роблять реконструкцію приміщень під магазин та кафе. Тепер люди бояться за свої оселі, бо вважають, що повітропровід може призвести до пожежі.

Йдеться про кафе "Шо там", де нещодавно виник інший скандал з приводу вивіски. Юрист Ігор Скічко, сестра якого живе в цьому будинку, написав вже не одну скаргу та звернення. Проте спочатку чиновники не бачили порушень, тепер розводять руками, адже на час воєнного стану не мають права робити перевірку.

- Ми всі передбачені законом способи поскаржитися на ці незаконні дії використали, - каже Скічко. - Зверталися до мерії, до ДАБІ, Мінпромполітики, Держпраці, ДІАМ, пожежників, Черкасигаз. Всі контролюючі органи відписують, що не можуть проводити перевірок бізнесу. В будівельних нормах чітко написано: не можна встановлювати повітроводи витяжних вентиляцій на фасаді житлового будинку перед вікнами квартир. Через це нещодавно "Хрещатик-сіті" горів. Тому ми скаржимося не тому, що вередливі якісь. Аж тут нещодавно бачимо статтю в ЗМІ, що була перевірка стосовно незаконної вивіски цього кафе. Тобто, на вивіску, яка не несе небезпеки, реагують. А коли є реальна небезпека у 80-квартирному будинку - чомусь не можна перевіряти.

Фото Ігоря Скічка

Скарги мешканці будинку почали писати ще минулого року з початком реконструкції.

- Органи мерії писали, що вони начебто перевірили, але нічого незаконного не побачили, - продовжує юрист. - Законно там було до того часу, поки підприємці не причепили ту витяжку. Тоді люди обурилися свавіллям. Знов почали скаржитися і отримали відповідь вже, що війна і треба чекати.

Люди написали заяву до правоохоронних органів. Поліція наразі переводить перевірку обставин за статтею про самоправство.

Мешканці багатоповерхівки також намагалися потрапити на прийом до мера Черкас та його заступників. Проте через ковідні обмеження чиновники не зустрічалися з людьми.

Водночас міський голова Анатолій Бондаренко каже, що знає про цю проблему.

- Так, вони до нас зверталися, - розповідає Бондаренко. - Я направив їх в ДАБІ. Як відбувалася ситуація далі, поки не знаю. Але й справді, заборонено перевіряти зараз бізнес. Проте я візьму під свій контроль цю ситуацію. Викличу до себе начальника ДАБІ й з'ясую всі обставини.

Начальник управління державного архітектурно-будівельного контролю ЧМР Руслан Глазепа журналістам Про все розповів, що оскільки на час військового стану перевірок немає, тому останнє слово в цій справі - за судом.

- Враховуючи те, що були звернення громадян, ми багаторазово зводили всі сторони разом, збирали комісії, спілкувалися, шукали якісь шляхи вирішення. У підсумку, наскільки я знаю, частина мешканців будинку погодилася із забудовником, а ті, хто не погодилися - подали позов до суду, справа наразі там, - говорить Руслан Глазепа. - Поки були зауваження до власників кафе, ми відмовляли їм у введенні в експлуатацію, але як тільки вони узгодили всі технічні питання, які вимагає закон, їм видали сертифікат. Будівельні норми, на сьогодні, забороняють прокладання вентиляційних каналів по фасадах нових будинків. Тобто заборони щодо старих будинків в ДБН немає. Отже, свою думку вже має сказати суд.

Співвласник кафе "Шо там" Іван Іскімжі переконує, що має всі юридичні документи на встановлення цієї витяжки.

- Усі інстанції були пройдені, є всі дозвільні документи. Ми встановили цю витяжку, враховуючи всі норми законодавства, це підтверджує документація, яка в нас є, - говорить Іван.

Коли підприємці тут почали створювати кафе, то ініціювали зустріч з мешканцями будинку, де розповіли про свої наміри.

- Перед відкриттям у нас були всі документи, але, дійсно, мешканці будинку були не надто позитивно налаштовані. Але зараз, коли вони побачили, що це просто сімейне кафе, сюди можна прийти під час відключення світла, багато почали змінювати свою думку. Незадоволені є, але їх небагато. На сьогодні, більшість мешканців того будинку ставляться до нас нейтрально чи лояльно. Є мешканці цього будинку, які категорично проти нас. І, на мою думку, налаштовують інших. Але таких мешканців не багато. А на чиєму боці правда - вирішить суд, - розповідає Іван Іскімжі.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

толян :

півня пустіть

Земляк :

“Півня пустити” всім магазинам міста, що розташовані в багатоповерхових будинках?

Дмитро :

Приберуть .буде вам все в вікна диміть,коптить..краще буде?

Вгору