Жителі будинку по вулиці Сєдова вважають, що їхні гроші тепловики “заривають” в одну яму

19 червня 2014, 14:44

Чим не догодив Черкаській ТЕЦ будинок №50 по вулиці Сєдова в обласному центрі, невідомо. Але саме його мешканці, починаючи з весни і до пізньої осені, протягом останнього десятиліття майже щороку залишаються без гарячої води, пише "Черкаський край".

Цьогоріч, приміром, гаряче водопостачання для цієї багатоповерхівки ТЕЦ відключила якраз на «чистий четвер», перед Великоднем. Перед цим теплоенергетики вирили попід будинком величезну яму, кілька днів проводили в ній якісь роботи, а потім на довгих два місяці про неї просто забули. Тож усі дощі, які за цей час були (а таких сильних опадів місто не зазнавало протягом століття), зливалися саме в цю величезну прірву попід стіною, а з земляного валу, утвореного копачами, — на прибудинкову територію. І по цьому «морю» з води і багнюки людям ні пройти, ні проїхати було неможливо. Вода ж у ямі всотувалася в грунт під будинком, і якими катаклізмами це завершиться для самої багатоповерхівки, ще невідомо. Ніхто за два місяці не подбав і про охорону цього об’єкта з відкритими просто неба трубами, що в наш неспокійний час не може не дивувати.

Взагалі ж теплоенергетики риють землю біля цієї багатоповерхівки постійно. До того ж — без попередження, що суттєво ускладнює мешканцям облаштування свого двору, його озеленення. А в одному й тому ж місці по вулиці Сєдова (між вулицями Гоголя і Благовісна) тепловики щоліта розкопують асфальт по п’ять-шість разів. Оскільки відбувається все це постійно й уже не один рік, то й місцеві жителі вважають, що саме тут і «зариваються» їхні гроші, які вони платять за теплопостачання та гарячу воду.

Нагадує це дійство чимось казку про Буратіно, який на Полі чудес закопував свій грошик у надії, що виросте з нього урожай золотих монет. Та якщо у цього персонажа нічого не вийшло, то, думається, тільки тому, що він не був комунальником і не знав механізму «вирощування» капіталу на ремонтних роботах, якість і кількість яких, як і потреба в них, ніким не перевіряється — ні міською владою, ні відповідними контролюючими структурами. А було б цікаво знати, скільки грошей «врито» в землю на тій же вулиці Сєдова і яка була реальна потреба в цих ремонтних роботах. До речі, на даний час там знову проводяться розкопки — в тому ж самому місці, а з якою метою — то це знає лише керівництво ТЕЦ.

Взагалі про прозорість роботи цього підприємства говорити не доводиться. Приміром, на лист від ОСББ «Сєдова 50» від 23-го квітня цього року з приводу проведення розкопок на його прибудинковій території конкретних роз’яснень так і не було отримано. І питання: чому тут постійно перерита прибудинкова територія, чому щоліта ця багатоповерхівка залишається без гарячої води — так і зависли в повітрі.

Складається враження, що з того часу як ВП «Черкаська ТЕЦ» ПАТ «Черкаське хімволокно» перейшов у приватну власність, діяльність цього підприємства стала для громадськості обласного центру таємницею за сімома замками. І стосується це не тільки проведення досить дивних ремонтних робіт, таких як на Сєдова, 50, а й тарифної політики цього теплопостачальника, яке встановило для населення міста одні з найвищих в Україні цін на свої послуги. Дізнатися ж, з чого складаються ці тарифи, а тим більше перевірити їх відповідність витратам ТЕЦ, просто неможливо. Втім, така практика фінансової закритості притаманна й багатьом іншим комунальним підприємствам Черкас. І допоки так буде, про довіру до комунальних служб з боку споживачів їхніх послуг мова не йтиме. На жаль.

Олена Долматова, голова ОСББ «Сєдова 50», м. Черкаси

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору