Журналісти розповіли, чому Поплавський “випливає” за будь-якої влади (відео)

09 липня 2014, 14:00

Михайло Поплавський – як той поплавок. Не потоне за жодних обставин та за будь-якої влади, повідомляє ТВі

Ніби і не встигли забути українці про скандальні вибори в Черкасах, унаслідок яких співочий ректор повернувся у велику політику. І про голосування в унісон із "регіоналами" за не менш скандальні закони Олійника – Колесніченка теж ніби і не забули…

Однак Поплавський уже одержує подарунок за подарунком від Міністерства культури. То подругу його сина призначать керівником Палацу "Україна", то тендер такий оголосять, що ніхто, крім Поплавського, навіть теоретично перемогти не може.

Грудень 2013. У Черкасах – передвиборча кампанія і облави на точки роздавання грошей.

Активісти мішками зносять докази в міліцію – вилучені списки людей, що роздають по двісті гривень, агітуючи за Михайла Поплавського. Реакції – нуль.

15 січня. Попри заяви спостерігачів та тодішньої опозиції про нечесні вибори, Михайло Поплавський складає присягу народного депутата.

16 січня. Поплавський голосує в унісон із "регіоналами" за закон Олійника – Колесніченка, який ще більше розбурхує суспільство. Далі будуть довгі ночі війни народу із "Беркутом", кров і смерть.

Приблизно така хронологія останнього повернення Михайла Поплавського у велику політику.

Поплавський не стає помітним у Верховній Раді. Тихо пересиджує революційні дні. Але у квітні несподівано для багатьох дістає приємну звістку від Міністерства культури, очолюваного голосом Майдану – Євгеном Ніщуком.

Інна Костиря – та, що завжди по праву руку від Михайла Михайловича, його довірена особа на скандальних виборах, колишній директор Інституту журналістики та міжнародних відносин КНУКіМ і просто подруга його сина Сашка – стала директором Національного палацу "Україна".

Інна Костиря, гендиректор Національного палацу мистецтв "Україна":

- Керівник я дуже вимогливий. Тому що я дуже люблю попрацювати і, відповідно, наполягаю на тому, що працювати мають усі. І працювати мають на результат, насамперед.

Після першої приємної новини не забарилася і друга. 17 червня Міністерство культури уклало угоду з Міжнародним благодійним фондом "Обдаровані діти України", яким керує Поплавський, на проведення дитячого конкурсу "Крок до зірок". Вартість угоди становила 3,75 мільйона гривень. При цьому не було навіть конкурентів – застосували процедуру закупівлі в одного учасника. Обґрунтування: з 2006 року авторські права на телепроект належать фонду "Обдаровані діти України".

Олекса Шалатайський, керівник інтернет-проекту "Наші гроші": 

- Логічніше було зробити таким чином: що держава в особі Мінкультури чи НТКУ запроваджує свій конкурс. Називає його, як хоче. Реєструє авторські права на себе, щороку проводить конкурс серед різних творчих колективів, вони показують свою концепцію, і в результаті ми маємо ефективне витрачання бюджетних коштів. Віддавати на поталу будь-якій комерційній фірмі – не тільки Поплавського – ну це, як би, ненормально.

Водночас гендиректор Національної телекомпанії Зураб Аласанія зауважує: якщо Поплавський, одержавши кошти від Мінкультури, і надалі планує транслювати "Крок до зірок" на Першому Національному й у старому форматі, то…

Зураб Аласанія, гендиректор Національної телекомпанії України: 

- Ні. Не візьмемо. У мене є питання до редакційної ради, в мене є питання до смаку.

І навіть незважаючи на те, що фонд Михайла Михайловича посадив Перший Національний за його попереднього керівництва на "гачок". За договором, у разі невиходу "Кроку до зірок", канал мусить платити штраф. Аласанія каже: цей документ грубо порушує законодавство.

Зураб Аласанія, гендиректор Національної телекомпанії України: 

- Там за призупинення чи за невихід програми – 50 тисяч, чи я не знаю, а за припинення дії договору – сто тисяч. Я думаю, що він, коли подавав на цей тендер (ну, це мої думки), підклав оцей договір, який іще не розірвано. І на основі цього він сказав, що от на Першому Національному він буде виходити. Щодо музичних програм у нас немає проблем. І така якість, як це робить пан Поплавський,тепер уже не конкурентна.

Ми дуже хотіли поспілкуватися з Михайлом Михайловичем про секрети його нових перемог і отримати коментар щодо ситуації з його телепроектом. Однак від розмови на дражливі теми нардеп відмовився.

Михайло Попласький народний депутат України: 

- Це потім ми поговоримо… Ну, давай ми зараз не будемо говорити, в мене інші зараз питання.

Та поки вже почесний президент Університету культури та народний депутат Поплавський намагається уникнути галасу навколо своєї персони, черкаські правоохоронці заявляють, що про останні вибори по "мажоритарці" добре пам’ятають.

Валентин Кожухівський, перший заступник начальника УМВС у Черкаській області:

- Відкрито кримінальне провадження за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого 157 статтею Кримінального кодексу України, що передбачає перешкоджання вільному здійсненню законних прав виборів… Заяви, які надходили, – вже ми відкривали провадження... Фігурує, що підкуп здійснювався на користь Поплавського…

Утім, не потішатимемо себе ілюзіями щодо результатів слідчих дій, які тривають ще з березня. І особливо – коли йдеться про Михайла Поплавського, в якого друзів і хороших знайомих – пів-Верховної Ради. Тому логічніше очікувати нових професійних, кар’єрних та творчих звершень…

Сюжет Максима Савчука

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору