Згорілий храм Петра і Павла у Чорнявці планують відновити за гроші меценатів

27 липня 2015, 21:05

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Поки фахівці управління ДСНС України в Черкаській області та правоохоронні органи з’ясовують причину пожежі, що вщент зруйнувала вчора одну з найдревніших культових споруд в районі – церкву Петра і Павла в Чорнявці – районна влада відпрацьовує механізми її відбудови.

– На відновлення пам’ятки архітектури будуть залучені різні ресурси, проте сподіваємося на участь підприємців та благодійників різного статку у доброчинній справі, – наголосив Костянтин Омаргалієв під час зустрічі з настоятелем церкви отцем Іоаном та сільським головою Василем Супруном, оглянувши збитки, яких вогонь завдав вірянам Чорнявки. – Є час розкидати каміння, а є час його збирати. Такий час для нас настав. Тож будемо звертатися до сільгосптоваровиробників району, підприємців навколишніх сіл, а також депутатів різних рівнів. Думаю, що гуртом ми повернемо громаді Чорнявки храм.

2

Аби визначитися з кошторисом витрат, керівник району вже звернувся до будівничих, які нещодавно реконструювали козацьку церкву у Буді Чигиринського району.

– Наразі потрібно віднайти креслення церкви, аби збудувати аналогічну зруйнованій, – зазначає отець Іоан, який поруч із небайдужими вірянами розбирав згарище. – За основу маємо лише вцілілий фундамент. Тепер першочергове завдання – розібрати згарище, та визначитися з обсягами робіт.

– Для громади Чорнявки це величезна втрата, – зазначає сільський голова Василь Супрун. – Тож будемо дуже вдячні всім небайдужим, хто зголоситься допомогти відбудувати храм.

Дерев’яна церква Петра і Павла збудована у 1863 році. За попередньою інформацією, причина займання – «коротке замикання» електропроводки, проте остаточно причина пожежі ще встановлюється.

– На виклик було спрямовано 3 пожежні автомобілі із двох пожежно-рятувальних частин міста та аварійно рятувального загону спеціального призначення Управління, а також додатково були залучені місцеві пожежні команди з сіл Сагунівка, Худяки, Леськи, та пожежний розрахунок із пожежної частини Чорнявського лісництва, – повідомляють в управлінні ДСНС Черкаської області.

На жаль, запізніле виявлення та сухе дерево, з якого було побудовано храм, не дали пожежним жодного шансу.

За інформацією Черкаської РДА

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору