Жіночі груди та чоловічі комплекси: черкаський пластичний хірург розповів про секрети професії

14 вересня 2020, 08:00

Про проблеми, з якими приходять на прийом черкащани, чоловічі комплекси, жіночі бажання та секрети фаху "Вечірці" розповів пластичний хірург Олексій Цапенко.

Одним із початківців, хто проводив пластичні операції в опіковому відділенні Першої міської лікарні ще в 1995 році, був його батько Володимир Цапенко. Лікуючи рани, наслідки опіків і трофічні виразки він зацікавився пластичною хірургією. Тоді у Черкаси три роки поспіль приїздив пластичний хірург із США Чак Бенджамен, який провів черкаським хірургам майстер-класи. Після цього спеціалісти вирішили зайнятися пластичною хірургією, оскільки мали все необхідне: знання, досвід і базу.

— Яких операцій сьогодні проводите більше - естетичних чи реконструктивних?

— Реконструктивних операцій у нас більше в рази. Після надзвичайних ситуацій, пожеж, ДТП тощо. Передбачити, скільки і яких операцій буде, не в силі ніхто. Але точно можу сказати, що від загальної кількості проведених операцій 40-60% - операції з відновлення та реконструкції. Решта — естетичні.

— Хто ваш середньостатистичний пацієнт?

— У сучасному суспільстві важливо мати свіжий, молодий та привабливий вигляд незалежно від спеціальності, віку та статусу. Сьогодні це тренд. Деякі люди працюють над своїм тілом у спортзалах та слідкують за своїм харчуванням. А є категорія людей, яка хоче усе зробити за один раз, звернувшись до пластичного хірурга. Звичайно, серед пацієнтів — найбільше жінок, серед яких дуже популярна пластика грудей. Її часто проводять молоді дівчата, які мають якісь комплекси через, на їх думку, недостатній розмір молочних залоз. Коли такі дівчата стають дорослими та фінансово самостійними, вони прагнуть виправити свої комплекси. Звертаються за мамопластикою й більш зрілі жінки, які хочуть налагодити особисте життя. Часто жінки приходять після пологів та вигодовування дітей. Популярністю зараз користується також блефаропластика, підтяжка верхніх та нижніх повік. Також — підтяжка обличчя.

— Про груди та особисте життя: на своїй сторінці у соціальній мережі ви виставили фото пацієнтки, де вона після операції зі збільшення розміру грудей, і підписали, що жінка зробила це, аби налагодити особисте життя. Ви дійсно вважаєте, що розмір грудей впливає на наявність та якість особистого життя?

— Я не скажу, що розмір грудей — це найголовніше чи вирішальне у влаштуванні особистого життя, але це важливо. Груди привертають увагу чоловіків. Це - те, що дозволяє потім розгледіти душу. Інтелект, гарний характер, почуття гумору, якісь інші людські якості в очі ж не кидаються. Приваблює зовнішність, а вже потім люди знайомляться та зав’язують стосунки.

— Чи буває, що відмовляєте в проведенні операції або переконуєте пацієнта не робити її?

— Нещодавно до мене на консультацію приходила жінка, яка хотіла збільшити розмір грудей. Я запитав: «Що вас сюди привело? Адже у вас – нормальні груди, їх форма та розмір буквально дівочі». З’ясувалося, що після пологів її чоловік почав скаржитися, що в неї вже не той розмір та форма молочних залоз. Як хірург, який бачить багато грудей, я переконував її не робити операцію.

— Які ще операції вам доводиться часто проводити?

— Часто робимо підтяжки обличчя і блефаропластику повік, пацієнти просять провести їх у 30-35 років. Після шести-семи років дозволяється корекція вушних раковин. Деякі батьки готові приводити своїх дітей у досить ранньому віці, аби уникнути знущань у школах, університетах. Чимало операцій маємо з ринопластики, оперуємо з лор-хірургом із Києва. Також популярною є комплексна операція, направлена на корекцію фігури після вагітності - пластика молочних залоз і підтяжка живота. Жінки, які народжують через кесарів розтин, потребують корекції живота, адже залишаються негарні втягнуті рубці з нависанням шкіри. Корекція живота може бути у поєднанні з ліпосакцією.

— Із чим приходять чоловіки?

— Найбільше чоловіків приходять за отопластикою — корекцією вушних раковин. У зв’язку з популяризацією спорту наші чоловіки часто йдуть до спортзалів із запущеним тілом та вагою. При активному схудненні, використанні бадів та на фоні гормональних збоїв у декого з них виникає така патологія як гінекомастія. Це патологічне розростання грудних залоз у чоловіків, через що вони набувають вигляду жіночих грудей та потребують корекції - видалення. Чоловіки також роблять підтяжку обличчя, але в рази рідше, ніж жінки.

— На мою думку, більшість проблем, з якими до вас приходять, вирішуються у психолога в кабінеті. Вони виникають через несприйняття себе.

— Найкраща операція — та, яка не відбулася. Завдання хірурга полягає у тому, щоб оцінити не лише зовнішній, а й психічний стан людини. Наскільки об’єктивно пацієнт потребує хірургічної допомоги та, за потреби, зуміти відмовити його від втручання, якщо показів до цього немає. Є пацієнти, які щось надумали, надивилися фільмів, начиталися журналів, щось побачили та надихнулися, а вже за кілька місяців шкодуватимуть через отримані зміни. Людина, яка чітко не знає, чого хоче, і не може сформулювати своїх бажань - це потенційний клієнт, який у післяопераційний період життя хірургу не дасть. Тоді виявиться, що він хотів щось не те і не так.

— Чи є пацієнти, які без кінця до вас приходять за змінами та зробили не одну операцію у прагненні до якогось свого ідеалу?

— Є категорія пацієнтів, для яких пластична хірургія – як наркотик. Людина розуміє, що за відносно невеликі кошти можна щось змінити в собі на краще, це надихає її. Такі пацієнти починають себе вивчати більш прискіпливо, за кілька років з’являються якісь вікові зміни й людина приходить із бажанням щось змінити та поправити. Маю пацієнтів, які робили по 6-7 операцій: підтяжка обличчя, блефаропластика, підтяжка грудей, ліпосакція, пластика живота…

— Чи щасливіші вони після цього, чи змінилося їхнє життя якісно?

— Я можу відмітити той факт, що людина з кожним разом приходить щасливішою, із бажанням ще щось у собі покращити. Звичайно, якщо результати втручання її влаштовують. Але не варто забувати, що інколи в пластичній хірургії, як і в будь-якій іншій, можуть трапитися якісь ускладнення. Від цього ніхто не застрахований. Це — загальнохірургічні ускладнення: розходження швів, нагноєння, утворення гематоми, якась нерівність, яка потребуватиме у віддаленому часі корекції. Тож ніхто не візьметься гарантувати пацієнтові стовідсотковий результат.

— Чи можете назвати середні ціни, аби можна було скласти враження, наскільки доступні подібні операції?

— Вартість протезування молочних залоз – 25-33 тисячі гривень без урахування вартості протезів молочних залоз. Щодо обличчя: блефаропластика в середньому — 8-12 тисяч гривень, підтяжка обличчя – 40-50 тисяч. Часто черкащани звертаються з побажанням видалити доброякісні утворення на обличчі чи тілі, проводимо корекції різних рубців. Вартість таких операцій індивідуальна і залежить від об’єму втручання.

Поділитись

Коментарі

Вгору