Жашківчанина судитимуть за зберігання гранат і протипіхотних мін

28 травня 2015, 17:26

суд

Прокуратурою Жашківського району здійснюється процесуальне керівництво у кримінальному провадженні, зареєстрованого стосовно місцевого жителя, за вчинення злочину, передбаченого ч. 1 ст. 263 КК України.

26 квітня СВ Жашківського РВ УМВС зареєстровано кримінальне провадження за фактом незаконного зберігання, придбання вибухових пристроїв без передбаченого законом дозволу громадянином А,  за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 263 КК України.

Так, досудовим розслідуванням встановлено, що в період з 26 квітня по 3 травня, громадянин А, неподалік населених пунктів Тинівки та Павлівки Жашківського району Черкаської області відкопав дві гранати Ф-1 2-ої Світової війн, та 72 протипіхотні міни німецького виробництва часів 2-ої Світової війни. Після чого громадянин А. присвоїв частину вказаних предметів і незаконно, умисно переніс їх до свого місця проживання з метою в подальшому розукомплектувати та здати на металобрухт.

Відповідно до ч. 1 ст. 263 Кримінального кодексу України - «носіння, зберігання, придбання, передача чи збут вогнепальної зброї (крім гладкоствольної мисливської), бойових припасів, вибухових речовин або вибухових пристроїв без передбаченого законом дозволу - караються позбавленням волі на строк від трьох до семи років».

Проте, громадяни, які добровільно звернулися до міліції з метою здачі зброї, боєприпасів, вибухових матеріалів та спеціальних засобів, що зберігаються ними незаконно, звільняються від кримінальної відповідальності.

 

Поділитись

Коментарі

Вгору