Зеленський підписав закон про “штрафи” за прогули нардепів

29 жовтня 2019, 17:02

Зеленський підписав закон про "штрафи" за прогули нардепів
Ілюстрація / REUTERS

Витрати не відшкодовуватимуться, якщо депутат протягом місяця без поважних причин не бере особистої участі у понад 30% голосувань на пленарних засіданнях або у понад половині засідань свого комітету, інформує "УНІАН".

Президент України Володимир Зеленський підписав закон щодо припинення відшкодування депутатам витрат на депутатські повноваження за прогули.

Про це йдеться на сайті Верховної Ради України.

Зазначається, що закон "повернуто з підписом від президента".

Нагадаємо, 16 жовтня Верховна Рада ухвалила закон про внесення змін до закону "Про статус народного депутата України" та до Регламенту Верховної Ради щодо припинення відшкодування народному депутату України витрат, пов'язаних з виконанням депутатських повноважень, у разі пропуску без поважних причин пленарних засідань парламенту або засідань комітетів (№1035-2).

За це рішення проголосували 265 народних депутатів із 382, зареєстрованих у сесійній залі. У Законі "Про статус народного депутата України" визначається, що народному обранцю протягом всього строку виконання депутатських повноважень щомісячно видаються кошти для компенсації вартості проїзду, оренди житла або винайму готельного номера, а також відшкодовуються витрати, пов'язані з виконанням депутатських повноважень, у розмірі місячної заробітної плати народного депутата, що не підлягають оподаткуванню.

Так, ухваленим законом встановлюється, що якщо народний депутат протягом календарного місяця упродовж однієї чергової сесії Верховної Ради без поважних причин не бере особистої участі у більш як 30% голосувань при прийнятті рішень на пленарних засіданнях парламенту або у більш як 50% засідань комітету ВР, до складу якого його обрано, такому депутату не відшкодовуються витрати, пов’язані з виконанням депутатських повноважень, за відповідний календарний місяць.

Дані участі депутата у не менш як 70% голосувань при прийнятті рішень ВР на кожному пленарному засіданні є підставою для нарахування заробітної плати народному депутату за час участі у пленарних засіданнях. Облік участі депутата у голосуванні при прийнятті рішень ВР здійснюється за допомогою електронної системи, а дані такого обліку (у відсотках) оприлюднюються за кожний день пленарних засідань на офіційному веб-сайті ВР та на особистій сторінці народного депутата, розміщеній на офіційному веб-сайті парламенту. Раніше в Регламенті визначалося, що дані письмової реєстрації є підставою для нарахування виплат народному депутату за час участі в пленарних засіданнях ВР.

Цей закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, та вводиться в дію з 1 числа місяця, наступного за місяцем його опублікування.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору