“Збрехала про самоізоляцію щоб після Іспанії через Київ поїхати до Львова”: українці підписують зобов’язання про карантин і порушують його

25 березня 2020, 20:01

При в'їзді в країну всі українці підписують документи про добровільний карантин на 14 днів, але деякі одразу намагаються його порушити, - про це повідомляє пресслужба Нацполіції Черкаської області.

За словами заступника міністра внутрішніх справ Антона Геращенка, правоохоронці можуть почати контроль самоізоляції українців через спалах коронавірусу.

Як приклад несвідомого ставлення громадян до того, що вони є потенційно небезпечними для оточення, Антон Геращенко навів ситуацію, з якою до нього звернулася знайома. Вона розповіла, що рейсом з Іспанії до «Борисполя» прибула дівчина, яка стверджувала, що жодних зобов'язань про 14 днів добровільного карантину від неї не вимагали.

Прикордонники запевнили, що дівчина зобов'язання про самоізоляцію підписала. Як доказ навели копію відповідного документа.

Виявилося, що дівчина збрехала своїй матері заради того, щоб поїхати з Києва до Львова побачити свого сина.

- Звичайно, ця дівчина тепер нікуди не поїде. А якби поїхала, то порушила б умови підписки про самоізоляцію. За фактом порушення з її боку дівчину затримали б правоохоронці й оштрафували на 17 або навіть 34 тисячі гривень, - прокоментував ситуацію Антон Геращенко. 

У Міністерстві внутрішніх справ України інформують, що відповідальність за порушення правил карантину під час епідемії коронавірусу карається окрім штрафу позбавленням волі на строк до 3 років. Якщо порушення карантинного режиму несвідомим громадянином спричинили загибель людини, то термін позбавлення волі - від 5 до 8 років.

Заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко зазначає, що працівники поліції отримують в автоматизованому порядку дані від прикордонників про українців, які прибувають з-за кордону і підписують зобов'язання про 14-денний карантин шляхом самоізоляції.

- Не відкидаю того варіанту розвитку подій, що за прикладом Південної Кореї, Ізраїлю та Польщі державі доведеться звернутися до мобільних операторів і здійснювати контроль за умовами карантину через моніторинг мобільних мереж, - зазначив Антон Геращенко. 

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Черкащанка :

Чомусь евакуйованим із Уханя ввели обсервацію. А тим 70 тисячам людей, що перебували у країнах із найбільшим після Китаю, спалахом коронавірусу, відпускають “восвояси”! Як взагалі таке можливо? Наражати на небезпеку міль йони людей в Україні заради повернення купки зараженого люду? Лукашенко – молодець, сказав, що тих, хто поїхав відпочивати, знаючи, що у світі пандемія, він повертати не буде. Це – їхня проблема. А у нас влада-“добренькая”, а тепер із 23 захворівших уже стало майже 200. І все із-зі тих, хто повернувся “відтіля”.

U571 :

А яка буде вілповілальність ща не належне запещпечення масками,без основне підняття цін ,брехня на кожному кроці.Можливо за вже потрвбно відкрити кремінальни справи.

Тарас :

Нужно было бы оставить их всех там, куда они улетели после объявления карантина.

Таша :

Вот власть и доигралась сама, завезла всех наших с заграниц, а теперь Украина вся заражена коронавирусом ! Но вы , блин, соблюдайте карантин !Лукашенко пример того, что можно было и не возвращать тех, кто во время пандемии уехал заграницу, и тем самым себя и всех нас поставил под удар заражения коронавирусом! У нас бы сейчас, было бы намного меньше зараженных, а так имеем уже больше 800 случаев, и это не точные данные, сумма намного больше !

Роман :

Іди трахти себе , дибіл і самоїзолюйся, а потім звернись до правоохоронних органів, і мобільних операторів. Яке ж ти неграмотне і дурнувате. І менше дивися фільми зі сценаріями апокаліпсісів, типа параграф 78 і ін. туфту. Вони тобі вже так мозги засрали, шо сам бачиш шо з тобою тепер.

Вгору