Заява черкаського громадського люстраційного комітету щодо принципів роботи

27 лютого 2014, 11:44

З приємністю повідомляємо, що сьогодні до складу комітету було прийнято представників «Правого сектору» – Святослава Запорожця, Діану Гапочку та Костянтина Міроша, представницю Самооборони Деряженко Ірину, представника Громадського Руху «Чесно» Назара Обідзінського.

Ми вітаємо таке розширення нашого колективного органу, оскільки роботи в нас дуже багато. Хочемо повідомити, що після першої прес-конференції, що відбулася 25 лютого, члени комітету отримали цілий шквал різних повідомлень. Були і слова підтримки та вдячності, але було і чимало обурення, навіть погрози. Втім найбільше було запитань, у зв’язку з чим ми вважаємо за потрібне прояснити деякі речі:

1. Черкаський громадський люстарційний комітет є спільною ГРОМАДСЬКОЮ ініціативою, оскільки в державі поки що відсутній закон про люстрацію. Тому усі закиди щодо «незаконності» нашої роботи ми відкидаємо. Ми працюємо на основі Закону «Про інформацію» та не порушуємо жодного іншого закону. Ми не маємо керівних органів і не підпорядковуємося жодній структурі, водночас співпрацюємо з усіма, хто поділяє наші принципи і готовий надавати інформацію.

2. Наголошуємо, що комітет не перебирає на себе функції правоохоронних органів, не наділяє себе каральними функціями та не збирається виносити вироки. Наша мета – збір, перевірка та оприлюднення інформації для того, щоб громада могла визначитись зі своїм ставленням до окремих осіб.

3. Особи, які є в оприлюдненому списку «Кандидатів на громадську люстрацію», не є звинувачуваними! Вони вмотивовано зараховані до списку на основі даних, які є у відкритому доступі (ЗМІ, соціальних мережах, блогах, офіційних інтернет-ресурсах) і які дають підстави цікавитися їхньою діяльністю в розрізі останніх подій у країні. Щодо цих осіб ми ЗБИРАЄМО ІНФОРМАЦІЮ, яка підтверджує або спростовує їхню участь у подіях, які призвели до порушення прав людини, вчинення репресій та насильства, що відбувалися за останні три місяці. Зібрану інформацію ми будемо опубліковувати, і вже громада міста/області буде вирішувати, чи достойні ці люди знову обіймати державні посади, бути обраними в органи влади тощо.

4. Критерії, які ми застосовували для відбору вже оголошених кандидатів на громадську люстрацію:

- публічні заклики до підтримки репресій, насилля, катувань;

- організація «тітушок», бандформувань;

- допомога та участь в організації репресій, насилля, катувань;

- невиконання службових обов'язків щодо протидії порушенням прав громадян, зокрема, репресіям, насиллю, катуванням;

- фінансування репресій, насилля, катувань;

- вчинення адміністративного тиску на учасників акцій громадянського протесту.

Дуже скоро ми викладемо аргументацію по кожній особі у відкритий доступ. Нині вже створюється Інтернет-платформа, яка стане майданчиком для цього.

5. У кожної особи, яка є нині в списку, є можливість пояснити свою позицію стосовно зібраних фактів. Ця позиція також буде оприлюднена, тож громада матиме можливість з нею ознайомитися.

6. Ми застерігаємо всіх, хто хоче вплинути на роботу членів комітету: не намагайтеся маніпулювати нами, тиснути, вмовляти або погрожувати. Не намагайтеся вести приватні переговори з окремими членами – ми все одно оголошуватимемо про такі звернення до нас. Натомість просимо вас надавати нам інформацію, що підтвердить або спростує діяння цих осіб. Тільки це може призвести до появи або видалення прізвища людини зі списку.

7. Опублікований нами список не є вичерпним! Через те, що ми маємо дуже обмежений людський ресурс, вирішили насамперед перевірити людей, причетних до подій останніх трьох місяців. Далі обов’язково візьмемося до процесу останніх виборів, а також за корупційні дії. Якщо до нашої роботи долучиться достатньо учасників – візьмемося негайно.

8. Будь ласка, не шліть нам просто прізвища! Якщо ви вважаєте, що певна людина має бути включена до переліку «Кандидатів на громадську люстрацію», то надсилайте також інформацію, яка це підтверджує: повідомлення у ЗМІ, фото, відео, контакти свідків. Ми не повинні бути голослівними!

9. Хочемо нагадати громадянам, що всі державні органи, органи місцевого самоврядування, правоохоронні, контролюючі органи в державі працюють! Просимо всіх звертатися за вирішенням своїх проблем до них із відповідними заявами та зверненнями. Ми маємо змусити державу працювати на себе!

10. І останнє: розуміючи соціальну значущість і складність процесу люстрації, ми бачимо необхідність у широкому громадському обговоренні цієї теми. Ми будемо обов’язково брати участь у такому обговоренні. Проте ми наполягаємо, що обговорення та процес збору інформації мають тривати паралельно, оскільки ми не маємо права витрачати час!

Черкаський громадський люстраційний комітет звертається до всіх із закликом долучатися до цієї складної та відповідальної роботи! Критикувати завжди легше, ніж робити. І, оскільки це новий для України процес, то ми не застраховані від помилок. Однак ми вважаємо таку діяльність нашим громадським обов’язком, тому продовжуватимемо її виконувати незважаючи на критику. Щодо конструктивних пропозицій, то ми завжди готові до них дослухатися! Ще раз нагадуємо, що наша електронна скринька – [email protected]

Поділитись

Коментарі

Вгору