Завдяки проекту Google черкащани можуть планувати мандрівки та захищати екологію

30 травня 2017, 13:38

Фото: Про все

Сьогодні у Черкасах компанія «Google Україна» презентувала  проект «Цифрове перетворення Черкаської області». В його рамках було створено сайт туристичного спрямування, інтерактивну карту екологічних проблем та мобільний додаток EcoInspector.

Кампанію, яка тривала півроку, було реалізовано за сприяння Черкаської ОДА, а її метою є підвищення інвестиційної та туристичної привабливості регіону за допомогою сучасних цифрових технологій.

- Кампанія розпочалась у 2013 році. І на сьогоднішній день вона триває. Зараз ми вже можемо сказати, що охопили 9 областей України, - зазначив представник Google Україна Олег Якимчук. – Ми намагались об’єднати для співпраці органи державної влади, бізнес та місцеві громади.

У рамках кампанії було створено сайт «Мандруй Черкащиною», де зібрано найцікавіші та туристично привабливі місця області. На сайті розміщено достатньо корисної інформації, також є 3D тури такими пам’ятками, як історико-культурний заповідник «Чигирин», дендрологічний парк «Софіївка», Шевченківський заповідник у Каневі та Буцький каньйон.

Також на сайті завдяки опції «Сплануй подорож» можливо скласти найбільш оптимальний маршрут цікавинками області - тут можна дізнатися контактну інформацію, відстань між локаціями, визначити час, який витрачатиметься на подорож, отримати карту маршруту.

У рамках кампанії  також створено Інтерактивний реєстр екологічних проблем області. У цьому реєстрі можна не тільки побачити найбільш кричущі екопроблеми регіону, а й самостійно додати інформацію про проблему у своїй області.

Фото: Про все

- Створено автоматизовану веб-систему. Принцип роботи дуже простий. Система передаватиме інформацію до відповідних державних органів, які мають повноваження для захисту екології. Після реєстрації на ресурсі будь-який громадянин може зробити запит про проблему, який буде одразу автоматично направлдний до Державної екологічної інспекції, - розповів представник кампанії ГО «е-Екологія» Володимир Мороз.

В рамках цього проекту також розроблено відповідний мобільний додаток, який, крім здійснення запиту, проконтролює також процес  реального його вирішення.

Окремо під час кампанії було також реалізовано низку освітніх проектів для представників місцевого самоврядування, малого та середнього бізнесу, державних службовців, студентів з основ цифрової грамотності та безпеки в Інтернеті.

Вгору