Завдяки меру Бондаренку черкащани платитимуть за тепло та гарячу воду по одній платіжці замість шести

09 листопада 2020, 13:20

фото тематичне

З приходом нової влади у 2019 році в країні було оголошено «турборежим»  ухвалення рішень. Як виявилося згодом, він може бути корисним, якщо у владі працюють досвідчені фахівці. Таких в «зеленій» команді виявилося обмаль. З Києва на місця почали приходити непродумані, а іноді й зовсім недолугі рішення, які ускладнювали життя людей.

Відповідно до одного з таких рішень, мешканці Черкас вимушені були сплачувати за послуги КП «Черкаситеплокомуненерго», за кожною складовою тарифу окремо. А це цілих шість платіжок! У результаті сплата за тепло та гарячу перетворилася для черкащан перетворилася на справжню муку. По перше, людям знадобилося в рази більше часу, щоб окремо заповнити та сплатити кожну платіжку. По-друге, сплата по шести окремих рахунках виявилася значно дорожчою. Банки скористались можливістю заробити й підвищили вартість своїх послуг за кожну платіжку. Отже, щоб сплатити за тепло та гарячу воду по шести платіжках жителям Черкас потрібно було додатково оплатити шість банківських комісій.

Така ситуація вкрай стурбувала Черкаського міського голову Анатолія Бондаренка та його команду. Адже найбільш постраждали соціально незахищені громадяни, зокрема пенсіонери. Щоденно мерія отримувала сотні звернень від черкащан з проханням втрутитися в ситуацію. Звернення за допомогою до Кабміну нічого не дало: більш ніж за рік уряд не знайшов часу розглянути питання, яке турбує черкащан. Не дочекавшись допомоги від центральної влади, мер Бондаренко вирішив, що місто має своїми силами виправити ситуацію, при цьому не порушуючи закон.

У жовтні 2020 року на доручення міського голови Черкас, Анатолія Бондаренка, КП «Черкаситеплокомуненерго» запровадило єдиний розрахунковий рахунок для приймання плати за тепло та гарячу воду. Таким чином, завдяки наполегливості мера та його команди був покладений край безладу з платіжками, який тривав останні півтора року.

Спільна робоча група, до якої увійшли представники мерії, КП «Черкаситеплокомуненерго» та Черкаської ОДА вирішила модернізувати комп’ютерну систему та створити окремий, єдиний розподільчий рахунок для сплати за тепло та гарячу воду. Згідно висновку експертів, такий підхід не суперечить чинному законодавству. Нову систему було введено в дію в першій декаді жовтня за дорученням мера Черкас Анатолія Бондаренка.

- Як і раніше, приходити будуть шість платіжок, тому що змінити відповідний закон може тільки парламент. Але відтепер черкащани зможуть заплатити за тепло і гарячу воду не шість разів, а один – перерахувавши кошти на номер єдиного рахунку, вказаний внизу загальної квитанції. І банківська комісія буде всього одна, а не шість. Це значно полегшить сплату комунальних послуг для всіх мешканців міста, а для малозабезпечених та пенсіонерів зекономить чималу суму. Потреби черкащан для міської влади – на першому місці, - зазначив міський голова Бондаренко.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору