“Завдання – полегшити життя людей”: в Умані відкрили ще один центр для переселенців

12 квітня 2023, 16:12

В Умані народний депутат України Віталій Войцехівський разом з колегами Сергієм Козирем та Максимом Ткаченком відкрили центр для внутрішньо переміщених осіб. Такі ж пункти вже діють в інших містах області.

Лише на Уманщині вже знайшли прихисток понад дванадцять тисяч переселенців. Історія кожного - болюча. Жінка, чиє ім'я навмисно не називаємо, переїхала в Умань на початку війни. Частина її родини залишилася на окупованій території.

"Сусіди намагалися виїхати, їх вже немає, орки розправилися з ними. Моїм тепер доводиться бути на не підконтрольній території у Волноваському районі, щоб зберегти життя. Хочу, щоб родина об'єдналася тут, в Україні" - говорить переселенка.

Метою цих центрів, насамперед, є підтримка в адаптації переселенців до життя в регіоні. Тут людям допомагають вирішити юридичні проблеми, тримати зв'язок із рідними, допомагати дітям розвиватися та багато іншого.

"Такі центри від громадської організації «ВПО України» наразі відкриваються по всій країні, - пояснює Віталій Войцехівський. - В нашій області вони вже відкриті у Черкасах, Золотоноші та Умані. Це не гуманітарні хаби і в них не часто видають саме гуманітарну допомогу. Завдання центрів – полегшити життя людей, які змушені були покинути домівки через війну. Соціалізувати їх. Вони приходять з різними потребами та проблемами: консультації юристів, зв'язок з окупованими територіями, влаштування дітей у школу чи садочок. Також відбуваються різнорівневі заходи. Наприклад, у Золотоноші ми вчимо людей старшого віку користуватися мобільними застосунками й телефонами. В Умані для дітей плануємо різнорівневі активні івенти. Тобто, центр ВПО це такий консультативно-розважальний хаб для переселенців".

Скільки людей отримали допомогу, ніхто не обліковує. Хоча, за місяць роботи такого центру в Золотоноші вже не одна сотня осіб звернулися туди за підтримкою.

Відкриттями офісів для ВПО на Черкащині займається саме Віталій Войцехівський. Він є членом міжфракційного об’єднання «ВПО України».

Ще один пункт для переселенців невдовзі розпочне свою роботу в Каневі.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Тетяна :

Благодєтєлі мають вигляд і повадки бандитів. Хіба таким можна вірити!

Вгору