Екс-заступник прокурора Черкас може сісти на 10 років за майданівські справи

28 жовтня 2015, 14:38
фото (1)

Михайло Буджерак на фото зліва

Екс-заступника прокурора Черкас Михайла Буджерака, який за часів Майдану дав добро на відкриття кримінальної справи проти випадкових перехожих, яких затримували як учасників акцій протесту, можуть засудити на 10 років.

Прокуратура Черкаської області висунула Михайлу Буджераку підозру у вчинені злочинів у період Революції Гідності. Екс-посадовця звинувачують у зловживанні службовим становищем, службовому підробленні та притягненні завідомо невинних осіб до кримінальної відповідальності.

- До суду було направлено обвинувальний акт відносно екс-заступника прокурора Черкас, який у період Революції Гідності погоджував повідомлення про підозру та запобіжні заходи, як з'ясувалося в ході дослідження, не учасникам акції протесту, а невинним особам, які були звичайними перехожими. Обвинувачується не один Буджерак, а ще двоє прокурорів і п’ять слідчих, які не перевірили підстави та обставини затримання, обгрунтованість підозри, наявність доказів вини потерпілих осіб, через що до кримінальної відповідальності було притягнуто невинних людей, - повідомив прокурор відділу прокуратури Черкаської області Максим Щербина.

За його словами, наразі встановлено вже чотирьох невинних осіб, на яких через дії Михайла Буджерака та його колег відкрили кримінальні провадження та протягом місяця тримали під вартою.

- У ніч з 23 на 24 січня 2014 року було затримано близько 60-ти осіб. Тієї ночі затримували як учасників протесту, так і випадкових перехожих, які, на думку правоохоронців, були схожими на учасників протесту. На момент затримання чотирьох підозрюваних доказів їхньої причетності до погромів, підпалів, захоплення будівель не було і в ході розслідування не було здобуто. Їх затримали і близько місяця тримали під вартою, а вже після зміни влади кримінальні провадження проти цих хлопців були закриті у зв’язку з відсутністю у їхніх діях ознак складу злочину, - розповів Максим Щербина.

Обвинувачений колишній заступник прокурора Черкас Михайло Буджерак, свою вину не визнає, на його думку, він став жертвою прокурорського режиму.

- Я вважаю ці обвинувачення надуманими, формальними. Так, дійсно вимоги часу, але, на мою думку, це результат бездіяльності прокуратури щодо виявлення більш вагомих злочинців і корупціонерів. Вони надумали це звинувачення, щоб прикрити свою роботу перед громадськістю. Я вважаю себе жертвою прокурорського режиму. Просто знайшли цапа-відбувайла мене і ще двох прокурорів і слідчих, написали формальне обвинувачення і закинули його у суд, - прокоментував справу обвинувачений.

У зв’язку з тим, що Михайло Буджерак не визнає себе винним у злочинах, які йому інкримінують, судовий розгляд буде проводитись у повному обсязі з викликом усіх свідків та потерпілих, яких по цій справі проходить чимало. Тому, за прогнозами сторони обвинувачення, розгляд справи може затягнутися на кілька років. - Через те, що багато свідків перебувають в зоні АТО, знаходяться у відрядженнях поза межами області, розгляд може бути затягнуто, але з об'єктивних причин. З моєї практики, розгляд такої справи може затягнутися на кілька років, - наголосив прокурор відділу прокуратури Черкаської області.

Михайло Буджерак обвинувачується у вчиненні злочину передбаченого статтею 364 ч. 1 Кримінального кодексу України, за що передбачене покарання у вигляді обмеження волі до 3 років з позбавленням права обіймати посади до 3 років; статтею 366 ч. 1 ККУ - службове підроблення та статтею 372 ч. 2 - притягнення завідомо невиннної особи до кримінальної відповідальності, що карається позбавленням волі від 5 до 10 років.

Наступне засідання суду з розгляду цієї справи відбудеться 29 жовтня о 10.00 у Придніпровському районному суді.

Коментарі

Вгору