Заради збереження бізнесу черкаські підприємці переїжджають і звільняють працівників

07 лютого 2017, 10:32

З початку року кількість суб’єктів підприємницької діяльності в Україні невпинно знижується. Дрібний та середній бізнес досі оговтується від урядових нововведень, намагаючись утриматися на плаву, а ті, що втратили надію, поспішають закритися. Про те, в яких умовах наразі опинилися підприємці, пише vikka.ua.

"У зв'язку з підвищенням орендної плати магазин переїжджає", – такі оголошення все частіше з'являються на дверях кіосків та магазинів. Деякі ж підприємці, які не взмозі сплатити по рахунках, йдуть на скорочення працівників або й зовсім закривають свій бізнес, – розповідають сайту черкаські підприємці.

"Зросла орендна плата, підскочила вартість палива та утримання транспорту відсотків на 30%. Крім того, в 2017 році потужним валом удвічі зросли витрати на заробітну плату та вдвічі суми податку на з/п (52%). Якщо, без зміни кількості працюючих, затрати на з/п в 2014 році становили 11000 грн, 2016 році – 12000 грн, то вже у 2017 році – 16000 грн, а податок на з/п зріс від 5720 грн у 2014 році до 8320 грн у 2017-му", – зазначає голова Черкаської міської профспілки робітників та підприємців торгівлі "Єдність" Зоя Максимчук.

За словами голови профспілки, на торговельних базах підприємцям ще важче, аніж у роздрібній торгівлі, адже там здійснюють дрібнооптову торгівлю. Для того, щоб закупити товар, потрібні чималі обігові кошти. Якщо націнка на вітчизняні товари не перевищує 10%, то на імпортні вона вища на 10-15 відсотків. Усе тому, що фізичні особи-підприємці закладають ризик коливання курсу валюти, бракованого товару, який не підлягає обміну тощо.

Окрім податкового навантаження, величезну хвилю обурення у підприємців викликають і нові штрафи. Вони стверджують: на чисельні звернення профспілок та громадських організацій щодо нагальної необхідності привести розмір штрафних санкцій у відповідність з доходами суб’єктів господарювання урядовці не реагують.

"У сфері охорони праці відповідальність ФОПів встановлена на рівні 320 тис. грн. У сфері ринкового нагляду відповідальність ФОПів становить вже від 400 тис. грн до 1 млн 200 тис. грн. Це політика терору. Замість того, щоб створити умови для самозайнятості, стимулювати економічну активність, урядовці, навпаки, заганяють економіку в тінь і стимулюють нову хвилю безробіття. ФОП, отримавши штраф, може втратити житло, яке в нього забере держава за рішенням суду", – зауважує Зоя Максимчук.

У свою чергу голова Черкаської міської спілки підприємців та промисловців Петро Чернявський констатує: навіть скорочення робочих місць, переведення працівників на неповний робочий день та підвищення цін на свою продукцію не дасть можливості підприємцям чесно платити всі нововведені податки і штрафи.

"Захист може бути лише фізичним під лозунгом: ми будемо платити лише тоді, коли ви (влада всіх гілок) повернете з офшорів усе накрадене, задекларовані мільярди також покладете в банки, створите чесні, прозорі і сприятливі умови для ведення бізнесу, – тільки тоді приходьте і перевіряйте. Тільки самоорганізація бізнесу для свого захисту по всій країні і анонсування наслідків такої непокори, можливо, протверезять владу і тоді будуть переглянуті ці безглузді ініціативи", – зазначає Петро Чернявський.

Він додає: негативні наслідки таких реформ матимуть безпосередній вплив на усіх громадян.

"Зростання заробітної плати завжди є наслідком зростання продуктивності праці та росту ВВП. Коли  ж у нас економіка впала в 2-3 рази, а зарплату (проти всіх економічних законів) збільшили, то тут і починається справжній економічний колапс. Через падіння грошових надходжень від економіки, збільшити зарплату в бізнесі можна лише за рахунок підвищення вартості товарів і послуг та скорочення працівників. А виплатити підвищену зарплату бюджетникам можна лише за рахунок друкування гривні. Це очевидна інфляція, яка одразу ж з’їдає популістське підвищення зарплати. Тому курс гривні 35-40 це питання декількох місяців, щонайбільше півроку, а 50-60 – недалекої перспективи", – пояснює голова міської спілки підприємців та промисловців.

Коментарі

Урюк сказав:

Прийшли прохфесіонали замість регіАналів, а результат – ZERRO.
Як в тій басні: “А вы друзья как не садитесь,все ж в музыканты не годитесь”

Вгору