Заради субсидій черкащани повертаються з-за кордону та виписують родичів з квартир

26 листопада 2015, 11:44

subsyidyiya567-620x330

Підвищення тарифів відчутно вдарило по гаманцях черкащан. Якщо ще рік тому зекономити на тарифах можна було, встановивши лічильник, то сьогодні звести сімейні бюджети може допомогти хіба що субсидія. При цьому її оформлення для декого стало чималою проблемою. Серед таких – сім’я Лисенків, пише vikka.ua.

Євген дістає з поштової скриньки платіжки за гарячу воду та опалення і відносить матері Вірі Анатоліївні. Без чоловіка, котрий завжди власноруч розбирався з комунальними платежами, жінці важко зрозуміти, що до чого. Мати і син однозначно можуть сказати тільки те, що в сім’ї накопичився борг за комунальні платежі і їм якнайшвидше треба оформлювати субсидію.

"Чоловік зараз у відрядженні. Знаю, що він займався питанням субсидії. У нас із цим проблема. В квартирі прописано шість осіб, хоча в реальності проживає троє", - скаржиться жінка та докоряє собі за те, що колись проявила доброту та прописала у своєму житлі племінника. Хлопець тепер ніяк не хоче виписуватися і сім’ї прийдеться розбиратися з родичем через суд. Що робити з прописаними в квартирі донькою та онукою, котрі живуть за кордоном, жінка ще не знає.

Доки закінчиться судова тяганина та буде оформлена субсидія, пройде щонайменше місяць. Тим часом сім’ї прийдеться платити по повному тарифу.

Як повідомили в КП "Черкаситеплокомуненерго", згідно нових тарифів тільки за тепло та гарячу воду власникам середньостатистичної трикімнатної квартири за умови, що там прописано три особи, прийдеться викласти 1 тисячу 68 гривень. Для порівняння: мінімальна пенсія в Україні складає 1 тисячу 74 гривні.

За словами директора КП "Черкаситеплокомуненерго" Миколи Кушніра, зараз черкащани отримали платіжні рахунки на опалення та гарячу воду за півмісяця жовтня. За листопад тим, хто не встиг чи не може оформити субсидії, за тепло та гарячу воду прийдеться сплатити наступні суми:

- однокімнатна квартира площею 39,2 квадратних метри, в котрій прописана одна людина, - 533 гривні 26 копійок;

- двокімнатна квартира площею 48 квадратних метрів, де мешкають дві особи, 774 гривні 21 копійка.

При цьому директор комунального підприємства нагадав черкащанам, що в найближчі місяці значна частина багатоквартирних будинків буде облаштована лічильниками. У зв’язку з цим Микола Кушнір закликав черкащан економно споживати тепло.

"Різниця в споживанні тепла в різних будинках може відрізнятися удвічі", - зазначив чиновник. Він пояснив, що здебільшого коштовне тепло "вилітає у повітря" через нехтування енергозберігаючими заходами та приладами.

У зв’язку з цим Микола Кушнір надав споживачам декілька порад: домовитися зі своїм СУБом чи ОСББ щодо утеплення під’їздів та теплової ізоляції труб у підвалі, встановити теплозахисний екран за батареєю та наполовину прикрити вентиляцію, котра взимку працює значно потужніше.

Не дивлячись на заклики чиновників до економії та енергозбереження, черкащани скоріше йдуть за субсидією ніж домовляються з господарюючою компанією про утеплення будинків. Навіщо економити тепло, якщо держава і так може в декілька разів знизити для громадян суму тарифу.

До столів спеціалістів по видачі субсидій величезних черг немає, але, як то кажуть, "народна тропа не заростає". Так, у приміщенні Придніпровського районного центру соціального захисту населення міста Черкаси завжди можна зустріти тих, хто оформлює субсидію вперше у своєму житті.

Люди зізнаються, що без такої допомоги держави жодна економія та лічильники не допоможуть їм звести кінці з кінцями.

Особливо актуальним це питання стало для пенсіонерів та сімей, в яких жінка не працює, а виховує дитину. Серед таких черкащанка Марина. З оформленням субсидії жінка зволікати не стала. Подала всі необхідні для цього папери ще в травні. Тепер завітала до центру соціального захисту, щоб внести в документи деякі зміни. Розбираючись зі своїми паперами, молода жінка встигає зробити ще декілька справ: поспілкуватися з кореспондентом, допомогти з порадою тим, хто прийшов оформлювати документи вперше.

"Нас в квартирі фактично мешкає троє: я, дитина та чоловік. При цьому я не працюю, тому прийшлося швидко зорієнтуватися та оформити субсидію", - ділиться Марина і каже, що дуже задоволена полегшенням у сумі, яку сім`я сплачує за комунальні послуги. "Без субсидії ми б сплачували десь 550 гривень, а тепер платимо 150", - каже жінка та підкреслює, що газовий лічильник, який вони встановили вдома торік, виправдав себе. "За газ сплатили десь на третину менше, ніж якби по тарифу. Це через те, що прописано нас вдома більше осіб, ніж реально проживає", - пояснює Марина.

А от до лічильника на тепло жінка ставиться доволі скептично. "По-перше, нам ніхто не пропонував встановити такий лічильник. По-друге, оскільки тепло подається зверху вниз, то і температура на різних поверхах відрізняється. Коли на верхніх – спекотно, в нас – нормально. Тому ми б все одно не знайшли спільної мови в режимі ручного регулювання тепла", - розповідає Марина.

Протилежну думку щодо лічильників висловлює Олена, котра, щоб допомогти матері оформити субсидію, приїхала в Україну з-за кордону. "У мами пенсія десь 1300, вчора я оплатила комунальні платежі десь на 700 гривень", - розповідає жінка. Вона переконана, що з підняттям тарифів без субсидії не тільки пенсіонерам, а й пересічним громадянам не обійтися.

"У нашої сім`ї дві квартири. Одна в будинку хрущовських часів, інша – в дев`ятиповерхівці. І, уявіть, хрущовка колись, до встановлення лічильників, нам обходилася набагато дешевше", - ділиться досвідом Олена. Одночасно жінка вважає абсолютно доцільним встановлення лічильника на тепло у багатоповерховому будинку. "Це зручно. Зараз на вулиці тепло і той рівень обігріву, що надають по наших трубах не потрібен. Сусіди домовились і понизили температуру. Вже якась економія", - радіє Олена.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору