Замість люстрації екс-прокурор Черкас виплив “біля корита” в Охтирці

16 листопада 2014, 10:52

f5a4eb47-fd.jpg.710.390

Сумські активісти вже вкотре вимагають відставки прокурора Олександра Маслюка, пише “Прокурорська правда”.

Видання зазначає, що замість люстрації колишній прокурор Черкас виявився “біля корита” в Охтирці.

Під прес “Закону про очищення влади” на Сумщині вже потрапили більш впливові “прокурорські” — голова облпрокуратури Василь Петров та його заступник Дмитро Андрєєв.

Маслюк навпаки, після того, як встиг попрацювати першим заступником прокурора м. Суми, а також на посаді прокурора м.Черкаси, де йому закидають репресії проти місцевих активістів Євромайдану, вже при новій владі відправився на посаду заступника Охтирського міжрайонного прокурора.

У порівнянні з попередніми посадами Маслюка, крісло заступника районного прокурора в провінційній Охтирці виглядає більш ніж скромно. Однак, це лише на перший погляд. Адже справжній прокурор зможе “присмоктатися” до корита, використовуючи повноваження, якими його наділила держава, де завгодно.

Як зазначає джерело “Прокурорської правди”, налагодити роботу в потрібному руслі на новому місці Маслюку вдалося дуже швидко. Так, він нібито дав «добро» на те, що в Охтирці запрацювали зали ігрових автоматів. Ще більш красномовно про масштаби “діяльності” Маслюка свідчить інформація про те, що він намагається налагодити відносини, для подальшого захисту з людьми, які займаються несанкціонованими врізками у нафтопровід  “Охтирканафтогаз”.

Однак головне обвинувачення, що пред’являється сьогоднішньому заступнику районного прокурора, криється в тому, що будучи керівником Черкаської міськпрокуратури, він безпосередньо здійснював прокурорський нагляд у справі про розгін та переслідування місцевих активістів Євромайдану. Через це він навіть був внесений активістами до спеціального люстраційного списку Черкащини. Крім Маслюка в списках “на виліт” з числа його колег виявився також і прокурор Черкаської області Геннадій Дем’яненко, прокурор відділу облпрокуратури Гліб Сидоров, заступник прокурора Черкас Михайло Буджерак. Цікаво, що в числі “нелюстрованих”  залишився лише Маслюк, бо всі інші вже звільнилися з органів прокуратури.

На тлі останніх подій, пов’язаних з прийняттям закону про люстрацію, коли, один за одним, зі своїх насиджених роками місць, вилітають не лише районні і обласні прокурори, але і керівники ГПУ, згустилися хмари і над Маслюком. Так, місцеві активісти вже підганяли сміттєвий бак до дверей Охтирської районної прокуратури з вимогою його звільнення. Однак, як зазначає джерело, поки що реакції від керівництва ГПУ та Сумської обласної прокуратури немає.

Як припускає “Прокурорська правда”, Маслюка можуть прикривати впливові нардепи та підприємці.

Поділитись

Коментарі

Вгору