За тиждень в області на грип захворіло на 3 тисячі більше осіб, ніж у перший тиждень після Нового року

15 січня 2016, 21:30

48d890cd826326e9a53289fa7114cca6_L

Лабораторно грип підтвердили у 22 черкащан, пише Вечірка.

За результатами щотижневого моніторингу інфекційної захворюваності на грип та ГРВІ з 7 по 15 січня 2016 року в області захворіло 6530 осіб, що склало 0,5% від загальної кількості населення. Це на 3043 особи більше, ніж було зареєстровано з 1 по 6 січня. З числа захворілих – 3368 дітей віком до 17 років (51,6%). Показник загальної захворюваності на  10 тис. населення склав 52,0. Госпіталізовано 785 осіб. З числа госпіталізованих – 458 дітей.

В цілому по області рівень захворюваності нижче епідемічного порогу, розрахованого на січень, на 19,8% . Перевищення епідпорогу  - 50,2% зареєстровано у Христинівському районі.

Порівняно з минулим тижнем збільшився темп приросту захворюваності на грип та ГРВІ серед дорослого населення і становить 56,9%, та  серед дітей до 17 років і становить 37,1%.

Найвищі показники захворюваності на 10 тисяч населення за тиждень мали місце в Христинівському районі – 97,0, м.Умань – 78,6, м.Черкаси – 76,8, Городищенському – 67,3, К-Шевченківському – 62,5, Золотоніському – 53,9, Уманському – 56,9 районах.

За  інформацією головного державного санітарного лікаря області Віри Чиж, впродовж тижня з лікувально-профілактичних закладів області до вірусологічної лабораторії ДУ «Черкаський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України» надійшло 55 носоглоткових змивів від хворих з діагнозом «Грип та ГРВІ», які досліджено методом флюоресцюючих антитіл (МФА), з позитивним результатом – 22 (6 – парагрип, 16 – грип типу А (H1N1 пандемічний). Також досліджено 6 зразків секційного матеріалу, з позитивним результатом 1 – грип типу А(H1N1 пандемічний).

Нагадаємо, в Черкасах зафіксовано перший летальний випадок від пандемічного грипу. 52-річна жителька Черкас занадто пізно звернулася за допомогою, і її не вдалося врятувати. Пізнє звернення на фоні хронічних захворювань. На жаль, час було втрачено.

Ускладнення від грипу, зокрема, пневмонії можуть розвинутися впродовж 48 годин,  тому не варто зволікати зі зверненням до лікаря. Обласний інфекціоніст Світлана Волгіна нагадує, що  при перших ознаках застудного захворювання варто звертатися до лікаря. Приміром, вірус грипу А\Н1N1 вимагає специфічного лікування в перші 48 годин, адже по тому воно є неефективним. Крім того, 60-90% випадків захворювання на грип у період епідемії протікають з серйозними ускладненнями.

За словами головного позаштатного терапевта області Володимира Казмірука, 2009 року ми вже пережили епідемію грипу.

- Тому тільки з лікарем вирішуйте питання прийому тих чи інших препаратів, ні в якому разі не займайтеся самолікуванням. Грип викликає порушення кровообігу легень з ураженням судин, інтоксикацію, ймовірні пневмонії з летальними випадками, - закликає Володимир Казмірук.

Найбільш ефективним профілактичним засобом проти грипу визнано вакцинацію. Імунітет після ін'єкції формується упродовж двох тижнів, тож черкащани ще можуть можна щеплюватися. За третій тиждень щеплено проти грипу 169 осіб із груп ризику. З початку епідемічного сезону щеплено проти грипу 2989 осіб, що становить 0,2% від загальної кількості населення та 14,9% від запланованої кількості.

Грип не лікується за допомогою:

  • Антибіотиків – вони не створюють жодної протидії вірусам, оскільки призначені виключно для боротьби з бактеріальними інфекціями. Вживання антибіотиків не за призначенням не лікує хворобу і лише ускладнить боротьбу з хворобами у майбутньому. Антибіотики можуть використовуватися тільки за призначенням лікаря для лікування таких ускладнень грипу, як пневмонія й бронхіт тощо.
  • Гомеопатичних препаратів – немає жодних науково обґрунтованих доказів їхньої ефективності проти вірусу грипу, тому в усьому світі вони не рекомендовані для лікування будь-яких небезпечних для життя інфекцій, в тому числі й грипу. Використання препаратів з недоведеною ефективністю в таких умовах вважається ознакою безвідповідального ставлення до життя хворих.
  • Імуностимуляторів, імуномодуляторів – немає жодних науково обґрунтованих доказів їхньої ефективності проти вірусу грипу. Водночас їхня дія під час хвороби може за певних умов навіть виявитися шкідливою.
  • Народних засобів – лікування виключно народними засобами є неефективним і небезпечним, оскільки ніякі трав'яні відвари, чаї та настоянки на вірус грипу не діють. Однак народні засоби можуть згодитися для пом'якшення симптомів грипу – за умов розумного використання без зловживань.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору