З початку року послугами обласної служби зайнятості скористалися 63,1 тис. осіб

18 серпня 2017, 07:24

З початку 2017 року послугами Черкаської обласної служби зайнятості скористалися 63,1 тис. осіб, що на 4,3 тис. осіб менше, ніж за відповідний період минулого року, повідомляє відділ статистики та прогнозування Черкаського обласного центру зайнятості.

За сприяння обласної служби зайнятості отримали роботу 23,1 тис. осіб, у тому числі 13,8 тис. безробітних, серед яких кожний п’ятий належав до соціально вразливих категорій населення (інваліди, внутрішньо переміщені особи, демобілізовані військовослужбовці, які брали участь в АТО тощо). До тимчасової зайнятості були залучені 8,4 тис. осіб шляхом їх участі у громадських та інших роботах тимчасового характеру.

З метою стимулювання створення нових робочих місць, в першу чергу для осіб, які мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню, роботодавцям надавалась компенсація витрат єдиного соціального внеску. Таким чином, з початку року було працевлаштовано 213 безробітних.

Завдяки отриманню одноразової допомоги з безробіття 18 осіб відкрили  власну справу. Основними напрямками підприємницької діяльності є сфера оптової та роздрібної торгівлі, ремонту автотранспортних засобів і мотоциклів, сільське, лісове та рибне господарство.

Для допомоги у здобутті та вдосконаленні професійних знань, умінь та навичок організовувалось професійне навчання, перенавчання та підвищення кваліфікації безробітних. Навчання здійснювалось під замовлення роботодавців або для самозайнятості людини, тобто провадження підприємницької діяльності. З початку року 5,7 тис. безробітних підвищували конкурентоспроможність на ринку праці.

Станом на 1 серпня 2017 року, 12,3 тис. осіб отримували допомогу з безробіття. Середній розмір допомоги з безробіття у липні 2017 року складав 1949 грн.

З початку 2017 року роботодавці повідомили державну службу зайнятості про заплановане масове вивільнення 3,2 тис. працівників, що на 35,3% менше, ніж у січні-липні 2016 року.

Коментарі

Вгору