З наступного року черкащани зможуть повертати лікарські засоби до аптек

26 грудня 2018, 15:50
З наступного року черкащани зможуть повертати лікарські засоби до аптек
З 1 січня 2019 року до аптечних закладів можна буде повертати лікарські засоби. Про це заявила в.о. міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун, повідомляє "Укрінформ".

- З 1 січня 2019 року кожен українець зможе повертати до аптек ліки. Коли аптека отримуватиме повернені ліки, вона має перевірити, чи не були вони відкриті, що вони не були використані, що не була пошкоджена упаковка. Тоді це не несе жодної загрози і ліки можуть бути повернуто, - зазначила Уляна Супрун.

За її словами, контролюватиме процес повернення Держлікслужба.

- Ми робимо зміни в організації роботи Держлікслужби. Це - центральний орган виконавчої влади. Ми надаємо йому більше повноважень щодо інспекції. Регіональні відділення Держлікслужби будуть інспектувати аптечні заклади, - сказала Супрун.

Зазначимо, що перелік товарів, що не підлягають обміну (поверненню), затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 19.03.1994 р. №172. Серед них: продовольчі товари, лікарські препарати та засоби, предмети сангігієни, деякі непродовольчі товари, у тому числі парфумерно-косметичні вироби, дитячі іграшки м'які, апарати для гоління, тканини, білизна постільна, панчішно-шкарпеткові вироби, аудіо- та відеокасети, диски для лазерних систем зчитування із записом, ювелірні вироби з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння тощо.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору