Петро Порошенко оголосив про припинення дії воєнного стану

26 грудня 2018, 15:12

Петро Порошенко оголосив про припинення дії воєнного стану

Президент України Петро Порошенко оголосив про припинення дії воєнного стану в десяти областях України. Про це він повідомив у середу, 26 грудня, під час засідання Ради національної безпеки і оборони.

- Сьогодні, 26 грудня, о 14:00 припиняється воєнний стан. Це моє принципове рішення, воно грунтується на аналізі всіх складових поточної безпекової ситуації в Україні, - заявив він.

Глава держави також запевнив, що робить все можливе задля повернення захоплених у полон українських моряків.

Він додав, що, якби не майбутні вибори, то військове положення було б продовжено.

- Буду відвертий - якби не вибори, ми б попросили Верховну Раду продовжити це військовий стан, - сказав Порошенко.

У ніч проти 26 листопада РНБО провела екстрене засідання та запропонувала ввести в Україні воєнний стан у зв'язку з агресією Російської Федерації в Азовському морі.

Після рішення Радбезу спікер Верховної Ради України Андрій Парубій скликав позачергове засідання Верховної Ради на понеділок, 26 листопада, о 16:00. Президент Петро Порошенко, своєю чергою, ввів у дію рішення та вніс до Верховної Ради законопроект про затвердження Указу Президента України "Про введення воєнного стану в Україні".

За інформацією прес-служби телеканалу "1+1"

Нагадаємо, що у зв’язку із введенням воєнного стану вибори 23 грудня у 10 областях в об’єднаних територіальних громадах неможливо було провести.

Відповідно до Указу Президента, воєнний стан вводиться з 14 години 26 листопада та до 14 години 26 грудня в областях, які межують із Росією та невизнаною Придністровською республікою. А саме: в Одеській, Миколаївській, Херсонській, Запорізькій, Луганській, Донецькій, Сумській, Харківській, Чернігівській та Вінницькій областях.

Поділитись

Коментарі

Вгору