З депозитних відсотків черкащан до бюджету сплачено майже 28 млн грн податків і зборів

26 грудня 2016, 06:33

114884

Впродовж січня-листопада з відсотків за депозитами вкладників  банківських та фінансових установ Черкас до бюджету сплачено 25,6 млн. грн. податку з доходів фізичних осіб, що на 2,8 мільйонів більше, ніж минулого року та  2,1 млн. грн.  військового збору.

Варто нагадати, що розміщення коштів на депозитному рахунку, як і решта пасивних доходів, підлягають оподаткуванню відповідно до Закону України від 28 грудня 2014 року №71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи», який набрав чинності з 01.01.2015 року.

У 2016 році, відповідно до внесених законодавчих змін, доходи платника податку у вигляді процентів, які нараховані на суму вкладного (депозитного) банківського рахунка, включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку та оподатковуються податком на доходи фізичних осіб за ставкою 18 відсотків  та  військовим збором за ставкою 1,5 відсотка. При цьому, не має значення ні сума вкладу (депозиту), ні розмір отриманих відсотків – такі ставки діють абсолютно для всіх.

Також, слід зазначити, що банки та кредитні спілки виконують функцію податкового агента. Тому, за діючим правовими вимогами вкладникам не потрібно самостійно утримувати та перераховувати до бюджету суму податку та збору, що підлягають сплаті.

Банки та кредитні спілки, які нараховують доходи у вигляді процентів на суми банківських вкладних (депозитних) або поточних рахунків, ощадних (депозитних) сертифікатів, вкладів (депозитів) членів кредитної спілки у кредитній спілці, у звіті 1-ДФ відображають лише відомості про суми доходів та суми утриманого податку, але не відображають відомості, які дозволяють ідентифікувати платника податків. Отже, банківська таємниця зберігається.

За інформацією прес-служби ДПІ у м. Черкасах

Поділитись

Коментарі

Вгору