З 2018 року у Черкасах повноцінно запрацює Центр паліативної допомоги

05 листопада 2017, 15:47

Перший в області Центр надання паліативної та хоспісної допомоги поповнився новим устаткуванням. Майновий фонд закладу збільшився на 45 функціональних ліжок та стільки ж приліжкових тумбочок-столів. Це стало можливим завдяки цільовій допомозі Української діаспори в Баварії за підтримки німецьких лікарів та Благодійної організації «Благодійний фонд «Міжнародна асоціація підтримки України», інформує сайт Черкаської ОДА.

Перших пацієнтів заклад прийняв ще у середині вересня. Відтоді він працює у тестовому режимі. Тут поступово відпрацьовують алгоритми та налагоджують роботу. З 1 грудня у Центрі завершать повну комплектацію працівниками. Офіційно ж розпочнуть роботу з нового року, говорить керівник закладу Віктор Парамонов.

Завдяки отриманому устаткуванню, Центр зможе приймати до 50 паліативних пацієнтів. На сьогодні ж у закладі мають технічну можливість допомогти 10 невиліковним хворим.

– Обладнання та запуск в роботу 50 функціонуючих ліжок для Центру – це можливість допомогти паліативним пацієнтам Черкащини та їхнім близьким відчути нормальне життя, – говорить Віктор Парамонов. – На сьогодні працюємо над створенням належних умов для невиліковних хворих з досить коротким прогнозом на життя. Окрім іншого, найважливіше – забезпечити відсутність хронічного болю, від якого страждають паліативні пацієнти і що є чи не найбільшою проблемою. Належного знеболення у домашніх умовах забезпечити не можливо. У нас же пацієнти отримують покрокову цілодобову знеболювальну терапію. Найближчим часом надаватимуться психологічні, юридичні, релігійні послуги, є умови для відвідування родичами та проведення дозвілля.

Надалі, окрім онкологічних хворих, у закладі прийматимуть людей з невиліковними неврологічними захворюваннями. Для цього вже ввели посаду для профільного фахівця. Загалом щорічно в області потребують спеціальної паліативної допомоги близько 4 тисяч хворих, зокрема й дітей. З них майже 2,4 тисячі осіб – онкохворі.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору