З 1 січня в Україні заборонили сміттєзвалища

03 січня 2018, 15:39

В Україні з 1 січня 2018 року запроваджуються нові правила поводження з побутовими відходами, інформує Укрінформ.

З 1 січня вступає у силу правка до Закону «Про відходи», що забороняє захоронення неперероблених відходів. Згідно зі змінами, органам місцевого самоврядування заборонено захоронення неперероблених побутових відходів на полігонах, міста і села мають забезпечити сортування сміття за видами для переробки та утилізації.

Крім того, закон передбачає, що під час обрання органами місцевого самоврядування або місцевими державними адміністраціями схеми санітарного очищення перевага надається пропозиціям, що передбачають більший ступінь перероблення чи утилізації побутових відходів.

Термічне оброблення (спалювання) побутових відходів дозволяється лише на спеціально призначених для цього підприємствах чи об'єктах. Спалювання побутових відходів дозволяється лише на енергетичні цілі з метою одержання теплової та/або електричної енергії.

Забороняється проектування, будівництво та експлуатація полігонів побутових відходів без оснащення системами захисту грунтових вод, вилучення та знешкодження біогазу та фільтрату.

Коментарі

Черкащанка сказав:

“Забороняється”, “забороняється”, а де программа по ліквідації забруднення міст, будинків, парків, тощо? Де альтернатива тому, до чого звикли десятками років? Головне – документ про заборону, як і щодо паління і паркування авто. А я, як бачу, нічого не змінилося – як палили на зупинках, так і палять, як ставили “олені” свої авто на тротуарах і газонах, так і ставлять. Така ж ситуація і з сміттям. “…забезпечити сортування сміття за видами та УТИЛІЗАЦІЇ” – як та хто буде цим займатися? Де завод по утилізації? Замість палаців пану меру вже давно було потрібно побудувати завод, тим паче, що був інвестор.

Вгору