З 1 серпня карантин в Україні діє по-новому: що змінилося

02 серпня 2020, 21:32

фото тематичне

З 1 серпня в Україні починають діяти нові правила адаптивного карантину, повідомив глава МОЗ Максим Степанов. Пише "The Village".

ЩО ЗМІНЮЄТЬСЯ?

За новими правилами, в Україні тепер чотири карантинні зони, змінюються вимоги для в'їзду громадян з окупованої території, також по-іншому тепер вираховуватимуть, в які країни можна подорожувати і як звідти повертатись.

Україну поділили на чотири карантинні зони за рівнем небезпеки через коронавірус: ЗЕЛЕНУ, ЖОВТУ, ПОМАРАНЧЕВУ ТА ЧЕРВОНУ. До червоної, помаранчевої та жовтої зон потрапили 8 областей. У червоній – Луцьк, Тернопіль та Кіцманський район у Чернівецькій області.

Черкаська область належить до зеленої зони.

ЯК ВИРАХОВУЮТЬ, ДО ЯКОЇ ЗОНИ ВІДНЕСТИ РЕГІОН

Враховують 4 показники: завантаженість ліжок, середню кількість тестувань, коефіцієнт виявлення хворих та динаміку поширення COVID. Якщо 5 днів поспіль хоч один із показників перевищує норму, зона змінює забарвлення. Щоб знову повернутись до послаблення – треба, щоб 3 дні поспіль показники були в нормі.

Оновлюватимуть карту щоп'ятниці.

ЯКІ ОБМЕЖЕННЯ У РІЗНИХ ЗОНАХ

У ЗЕЛЕНІЙ: треба носити маски у громадських місцях, проведення масових заходів з понад 1 особою 5 м² заборонене, кінотеатри та театри мають пускати не більше 50 % відвідувачів у зали, у громадському транспорті пасажирів має бути не більше, як сидінь.  

У ЖОВТІЙ: окрім обмежень, які діють зеленій зоні, обмежене відвідування установ соціального захисту, де перебувають люди похилого віку.

У ПОМАРАНЧЕВІЙ: заборонена робота закладів розміщення (крім готелів), розважальних закладів, ресторанів вночі, планова госпіталізація, дитячих таборів, масові заходи можуть проводитись з розрахунку не більше 1 людини на 20 м².

У ЧЕРВОНІЙ: заборонена робота громадського транспорту, закладів освіти, ресторанів і ТРЦ.

Також, заклади, які працюють на території зеленої та жовтої зон, зможуть відновити роботу після 23:00.

ЩО ТРЕБА ЗНАТИ ТИМ, ХТО ПОДОРОЖУЄ

Країни світу для подорожувальників, як і раніше, умовно відноситимуть до червоної або зеленої зон. Та тепер з урахуванням таких показників: кількість нових випадків на COVID за 2 тижні (не має перевищувати український показник) та приріст нових випадків за 2 тижні (має бути менш як 30%).

В Україні підлягають самоізоляції ті, хто прибуває з держави або є громадянами держави із значним поширенням COVID. Зобов’язані встановити та активувати додаток «Дій вдома», якщо не можуть – піти на обсервацію. Не треба проходити самоізоляцію чи обсервацію, якщо є результат тесту на коронавірус (зроблений не раніше 3 діб тому) і він негативний.

На лінії розмежування з окупованими територіями встановлять додаткові обмеження. Заборонять перетинати іноземцями та особами без громадянства без полісу страхування. Усі українці (крім тих, хто прибуває для участі в ЗНО) будуть пропускатись лише за умови згоди на проходження самоізоляції через додаток «Дій вдома».

Рішення щодо адмінмежі з анексованим Кримом наразі немає, тому з 1 серпня українці зможуть перетинати її без обмежень (не проходячи самоізоляцію).

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору