З 1 липня змінюється сума виплати державної допомоги сім’ям з дітьми

27 травня 2014, 18:56

Як саме – роз’яснює начальник відділу соціальної допомоги управління соціального захисту населення Придніпровського району департаменту соціальної політики Черкаської міської ради Тетяна Захаренко.

За словами Тетяни Григорівни, з 1 квітня 2014 року набув чинності Закон України «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні», який поряд із Законом України «Про внесення змін до Закону України «Про державний бюджет України на 2014 рік» став одним з документів, що визначають політику реформ уряду.

Цим законом внесено зміни до Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» у частині призначення та виплати допомоги при народженні дитини.

Так, з 01.07.2014 цей вид допомоги призначатиметься в розмірі 41 280 грн., незалежно від того, яка дитина за черговістю (перша, друга, третя чи кожна наступна). Виплата буде здійснюватися одноразово у сумі 10320 гривень, решта суми буде виплачуватися протягом наступних 36 місяців рівними частинами в сумі 860 грн. щомісяця.

Допомога при народженні дитини надається одному з батьків дитини, опікуну, які постійно проживають разом з дитиною. Звернутися до Управління соціального захисту населення необхідно не пізніше 12 календарних місяців після народження дитини, інакше в призначенні допомоги буде відмовлено.

Також з 1 липня 2014 року скасовується виплата допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку (130 грн.). Тим, кому з 1 липня 2014 року буде надана відпустка по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, цей період зараховуватиметься до страхового стажу.

Якщо дитина народилася до 1 липня 2014 року, виплати допомоги при народженні дитини залишаються такими, як були раніше.

При усиновленні дитини виплати будуть у такому ж розмірі 41280 грн. (одноразово у сумі 10320 гривень, решта суми буде виплачуватися протягом наступних 36 місяців рівними частинами в сумі 860 грн. щомісяця).

Поділитись

Коментарі

Вгору