З 1 червня вантажівки їздитимуть міжміськими автомобільними дорогами України лише вночі

28 травня 2014, 15:38

З початку червня транспортним засобам, загальною масою понад 24 тони або з навантаженням на вісь більше 7 тон, рух більшістю автомобільних доріг загального користування по всій території України з 10.00 до 22.00 буде заборонено.

Про це повідомляє прес-служба Укравтодору.

Дорожники пояснюють: висока температура повітря у літній період призводить до значного нагрівання асфальтобетонного покриття через акумулювання сонячної радіації його темною поверхнею. За даними науковців, температура дорожнього покриття, за якої органічні в’яжучі переходять у розм’якшений стан, через що погіршуються його міцнісні характеристики, становить 40-42оС, які зумовлює температура повітря 28оС.

Рух великовагового транспорту за таких умов призводить до катастрофічних руйнувань дорожнього полотна – появи колій і зсувів, утворення деформацій, і, як наслідок – знищення цілих ділянок автодоріг.

За попередніми розрахунками, сума збитків дорожнього господарства через недбалу експлуатацію доріг компаніями-перевізниками щороку сягає 2 млрд. грн.

Саме тому, починаючи з 1 червня на більшості автомобільних доріг загального користування в усіх областях України буде введено сезонне обмеження руху – вантажівкам буде дозволено рух лише вночі, а вдень вони перебуватимуть на спеціальних стоянках і майданчиках відпочинку, зокрема поблизу об’єктів сервісу. Дотримання цих вимог жорстко контролюватиметься Укртрансінспекцією, Державтоінспекцією та дорожніми підприємствами.

Рішення про введення сезонного обмеження вже прийнято в Житомирський, Івано-Франківській, Київській, Львівській, Миколаївський, Хмельницькій, Черкаській і Чернігівській областях. Відповідні дорожні знаки та панно для інформування громадян в цих регіонах вже встановлено.

Нагадаємо, у Черкаській області обмежили рух вантажівок у спеку (перелік доріг).

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору