Юний програміст із Черкас переміг у всеукраїнських змаганнях з робототехніки

14 лютого 2023, 08:52

В Україні завершилися змагання з робототехніки, у яких одним із переможців став школяр із Черкас, пише Черкаський край.

VEXcode VR Cleanup Challenge – перші в Україні офіційні змагання від американської робототехнічної платформи VEX. Діти віком від 8 до 14 років повинні були успішно пройти місію «Coral Reef Cleanup/Очищення коралового рифу» у спеціальному симуляторі запрограмувати віртуального робота, який прибере дно океану. До участі в змаганнях зареєструвалися 783 школярі з 23 регіонів України, а також діти, які живуть у Польщі, Литві, Німеччині, Словаччині та навіть Японії.

ГО «Асоціація Ноосфера» організувала навчання для всіх охочих позмагатися. Учасників познайомили з мовами програмування та особливостями проходження місії. Зрештою до фіналу дійшло 119 дітей, які здали свої проєкти.

Перший рівень «Влучна кількість» передбачав, що учасники зберуть задану кількість шматків сміття з коралового рифу якомога швидше. Переможницею у ньому стала Марія Шаповаленко з Дніпра. У другому рівні «Фіксований час» потрібно було якомога більше шматків сміття за обмежений час. Найкраще з завданням впоралась Анастасія Лисенко із Запоріжжя. А в третьому рівні «Дієвість батареї» метою було зібрати максимальну кількість сміття, перш ніж вичерпається батарея на роботі. У цьому рівні перше місце розділили черкащанин Дмитро Бобух та киянин Микита Свентицький.

Усі переможці отримали подарунки, а ще - можливість ознайомитися з робототехнікою VEX і основами програмування, щоб, можливо, розвиватися в цьому напрямку в майбутньому. 

Робототехніка – один із напрямків STEM-освіти, яка передбачає комплексне навчання дисциплінам технічного і математичного профілю. ГО «Асоціація Ноосфера» розвиває цю сферу в Україні, аби виховати нове покоління інженерів, ІТ-фахівців та інноваторів.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору