Єдиний претендент на посаду ректора ЧНУ представив свою передвиборчу програму

16 вересня 2020, 17:35

У Черкаському національному університеті свої передвиборчі перегони. В.о ректора Олександр Черевко готовий і далі розвивати ЧНУ як заклад вищої освіти європейського рівня. Під час чергового засідання Наглядової ради університету він представив свою передвиборчу програму кандидата на посаду ректора Черкаського національного та окреслив вектор подальшого руху вишу на наступні 5 років.

Олександру Черевку було приємно констатувати, що свою швидкоплинну «п’ятирічку» він виконав. Доказом дотримання слів очільника ЗВО стало й те, що передвиборче засідання Наглядової ради відбулося у будівлі щойно відбудованого корпусу, в можливість реконструкції якого мало хто вірив. Адже після пожежі тридцятирічної давнини від приміщення залишились обвуглені руїни.

На сьогодні по-сучасному відбудований та облаштований наново корпус є окрасою всього університету і обласного центру. Говорячи про надбання, Олександр Володимирович зауважив, що ЧНУ є лідером у сфері освіти не лише на Черкащині. Навчальний заклад посідає провідні місця в загальноукраїнських рейтингах.

- Щороку до ЧНУ вступає понад 2000 студентів завдяки спільній праці нашого колективу. І це дає нам сили й можливість розвиватися. Нині наше завдання - зробити все можливе, щоб відповідати запитам ринку праці, теперішнім і на перспективу, - підкресилв Олександр Черевко. - Аби університет і далі розвивався, слід забезпечити якісну підготовку фахівців, умотивованих до самоосвіти і розвитку особистісних здібностей, створити умови для проведення науково-дослідної та інноваційної діяльності на рівні дослідницького університету, активно позиціювати університет у міжнародному та національному освітньому просторі, науковій сфері, суспільному житті; підтримувати і розвивати корпоративні традиції; гармонізувати управлінські структури й процеси.

Власне, ці положення й увійшли до програми кандидата на посаду ректора Черкаського національного університету.

- Наш університет постійно моніторить попит на ринку праці. Відповідно до нього корегуються й наші пропозиції щодо надання молодим людям можливості набувати фаху за тими чи іншими найбільш запитуваними спеціальностями, - зауважив Олександр Володимирович. - Ми ліцензувались та будемо готувати фахівців медичної галузі за принципами дуальності освіти. До цього кроку ми підійшли дуже ґрунтовно. Згідно з нашими даними, Черкащина конче потребує медиків та має 1500 відкритих вакансій. Тож, нами вже підписано угоди на шість років із Черкаською обласною лікарнею, із кардіологічним центром, онкологічним диспансером, із дитячою обласною лікарнею та іншими закладами. Наші студенти таким чином зможуть навчатися та одночасно практикуватись у провідних медичних закладах області.

Олександр Черевко виступив із пропозицією додати до складу Наглядової ради кандидатуру президента Національної академії медичних наук Віталія Цимбалюка. Ця авторитетна постать стане запорукою до розвитку напряму підготовки медиків для потреб черкаського регіону.

Також серед ухвалених нових кандидатур у члени ради — голова ради директорів Групи компаній «Маїс» Сергій Терещук. Поява Сергія Терещука у складі Наглядової ради пов’язана з наміром університету розвивати напрямок агрономічної науки також на засадах дуальної освіти.

За словами Олександра Черевка, ЧНУ готовий готувати фахівців-агрономів, які б мали ґрунтовні знання не лише з біології та хімії, але й добре зналися на IT-технологіях, орієнтувалися в економіці та світових тенденціях агрономічного ринку.

Членство у Наглядовій раді ЧНУ отримав також екс-голова служби зовнішньої розвідки України, генерал Микола Маломуж. Його присутність підсилить військову кафедру університету. Науковці та студенти ЧНУ також ведуть активну міжнародну діяльність. Особливо активно розвивається партнерство з закладами вищої освіти Польщі.

Крім того, в університеті готують фахівців із міжнародних відносин. У зв’язку з цим навчально-науковий інститут історії та філософії реорганізовано в інститут міжнародних відносин, історії та філософії. Тому до складу Наглядової ради також запросили увійти голову Польського культурного центру ім. Кароля Шимановського Геннадія Ліневича.

- Університет продовжує розвиватися, відкриваються нові спеціальності, які відповідають запитам і студентів, і ринку праці. Суттєво підвищився рівень навчальної та наукової діяльності. Про це свідчать високі рейтингові позиції ЧНУ, — зауважив під час обговорення програми кандидата на посаду ректора ЧНУ Василь Кремень.

У свою чергу Борис Райков високо оцінив зусилля керівництва щодо підготовки запитуваних кадрів:

- Щодо вашої програми дій, то вона, я думаю, є корисним дороговказом не лише для університету. Вона є важливою для усіх роботодавців Черкащини. Випускники ЧНУ мають високу кваліфікацію. І спільна робота ЧНУ та роботодавців спрямована на те, щоб випускники університету не виїжджали за кордон, залишались вдома, створювали додану вартість та умови для розвитку області й країни.

Презентацію нової програми разом із іншими членами Наглядової ради схвалив також її голова, президент України 2005-2010 років, Віктор Ющенко.

- За п’ять років зроблено багато, динаміка університету є успішною. Це ознака професійності ректора й колективу університету. Зараз закладу освіти важливо бути цікавим для сучасного покоління, актуальним для молоді. Адже ті питання, що боліли нам, зараз уже не настільки важливі. Час, у якому ми виросли, не повториться ніколи. Саме поняття «університет» передбачає універсальність. Через освіту ми передаємо знання і мудрість наступним поколінням. Важливо, щоб випускники Черкаського національного виходили звідси не «гопніками», «малоросами» чи «хохлами», а глибоко усвідомленими українцями. Адже це запорука збереження цілісності України, — підсумував Віктор Андрійович.

Зазначимо, до складу Наглядової ради увійшли відомі та поважні в Україні науковці, громадські та культурні діячі. Серед них — директор Інституту літератури імені Т.Г.Шевченка НАН України, академік Національної академії наук України Микола Жулинський; голова ВУТ «Просвіта» ім. Т. Шевченка Павло Мовчан; голова правління Черкаського обласного об'єднання організацій роботодавців Борис Райков; директор Національного дендрологічного парку «Софіївка» НАН України, член-кореспондент Національної академії наук України Іван Косенко; народна артистка України Оксана Білозір; директор державного історико-культурного заповідника «Трипільська культура» Владислав Чабанюк; народний депутат України Сергій Рудик; народний депутат України 2-го скликання, заслужений працівник сільського господарства України Петро Душейко. Очолюють раду екс-президент України Віктор Ющенко та президент Національної академії педагогічних наук України, академік Національної академії наук України Василь Кремень.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору