Яценко закликає людей виходити на мирні акції протесту проти масового відключення світла

25 грудня 2014, 13:54

1411723878_47490_1-1

Народний депутат України звернувся до Прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка, голови Черкаської облдержадміністрації Юрія Ткаченка з вимогою  припинити «віялове» відключення електроенергії, а громадян закликає, якщо цього через декілька днів не станеться,  виходити на мирні акції протесту.

Про це народний депутат України Антон Яценко заявив в п’ятницю,  під час прес-конференції.

На думку народного депутата, масове відключення електроенергії  відбувається з вини нинішнього Уряду.

- Другий тиждень мільйони українців через економію електроенергії Урядом України, змушені сидіти без світла. На жаль, такі непродумані дії вже призвели до людських жертв по всій Україні. Наведу приклад, який стався в місті Черкаси, де десятирічний хлопчик потрапив в реанімацію, намагаючись запалити свічку, коли в квартирі зненацька вимкнули світло. Школяр отримав 42% опіків тіла. Є  випадки  загибелі через замикання всієї  родини. Доходило і до відключення світла в лікарнях, де не працювали навіть реанімаційні відділення. Люди, особливо в сільській місцевості по півдоби сидять без світла. Все це нагадує «лихі 90 роки», коли масово вимикали світло по всій Україні, - зазначив народний депутат України.

Антон Яценко вимагає від урядовців пояснити, чим вони керувалися, коли влітку закликали, переходити з газових котлів на електричні?

- Ще в липні Прем'єр-міністр Арсеній Яценюк закликав переходити з газових котлів на електричні. Навіть запропонував ввести спеціальний тариф на електроенергію для споживачів, які перейшли на використання електричних котлів замість газових, що дозволить значно економити кошти. Люди  послухали, заплатили великі гроші та  знову опинилися у «розбитого корита».  В мене запитання до шановних урядовців, чому через Вашу  некомпетентність  повинні страждати  люди? - зазначив  народний обранець.

Антон Яценко закликає  громадян виходити на мирні акції протесту проти свавілля уряду.

- Так знущатися з людей далі не можна. Ми повинні змусити Уряд Яценюка припинити цей безлад. Не можна, щоб діти сиділи голодні в дитячих садочках, а пацієнти лікарень мерзли в холодних палатах. Згідно 34 статті Конституції України, кожному гарантується право на вільне вираження своїх поглядів та переконань, тому закликаю всіх громадян у разі продовження масового відключення світла, виходити на мирні акції протесту, право на проведення яких  передбачено статтею 39 Конституції України, - закликав народний депутат України.

Крім того, Антон Яценко ініціював створення  у  парламенті Тимчасової слідчої комісії з питань розслідування обставин, причин та існування необхідності аварійного відключення/обмеження споживачів від електричної енергії.

Депутат переконаний, що комісія повинна розслідувати чому державне підприємство  "Укрінтеренерго",  в серпні поточного року свідомо уклало контракт з компанією "Steel Mont Trading Ltd" (Великобританія) про закупівлю вугілля з ПАР, яке  за якісними показниками  було непридатне для використання на українських ТЕС?

І чому після фактичного надходження першої партії закупленого вугілля та встановлення його абсолютної  непридатності, не було вжито жодних  заходів  щодо розірвання контракту та застосування штрафних санкцій, в результаті чого свідомо  допущено придбання неякісного вугілля на загальну суму майже 30 млн. доларів.

Також Антон Яценко, з метою врегулювання  ситуації із масовим відключенням електропостачання в Україні, подав до  парламенту проект Закону України «Про встановлення мораторію на відключення водо-, тепло-, газопостачання, електропостачання, послуг водовідведення населенню України» http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?id=&pf3511=52981, в якому  пропонує  встановити мораторій  на відключення водо-, тепло-, газо та  електропостачання.

Народний депутат України каже, що наполягатиме  в парламенті на його прийнятті.

 

Поділитись

Коментарі

Вгору