Яценко – наш депутат, Плетньова – наш мер, – в Умані завчасно розпочали агітацію

17 серпня 2015, 13:57

20150813_1952101

Із кінця липня на Черкащині масово з’явилася зовнішня реклама політичних партій, що є доволі нетиповим для невиборчого періоду. Зрозуміло, що це можна пояснити наближенням місцевих виборів.  На відміну від загальної тенденції рекламувати партію, в Умані ОПОРА помітила ситуацію, коли рекламують конкретну особу, інформують  про потенційне її кандитування у мери.

Мова йде про друковану рекламу, на якій зображені народний депутат Антон Яценко й керівник його громадської  приймальні Ірина Плетньова і написано «Антон Яценко – наш депутат! Ірина Плетньова – наш мер». Окрім того, фотографія Ірини Плетньової з’явилася й на інший друковані продукції Антона Яценка, наприклад, на постері, який інформує про безкоштовне медичне обстеження на апараті ультразвукової діагностики.

ОПОРА зауважує, що такими діями нехтується принцип рівних можливостей, адже згідно з частиною  2 статті 54 Закону «місцеві організації партій, кандидати у депутати від яких зареєстровані в багатомандатному виборчому окрузі, кандидати у депутати в одномандатному виборчому окрузі, кандидати на посаду сільського, селищного, міського голови, старости мають право розпочати свою передвиборну агітацію з дня, наступного за днем прийняття відповідною територіальною виборчою комісією рішення про реєстрацію кандидатів».

Нагадаймо також, що подібна друкована реклама суперечать частині 1 статті 15 Закону України «Про місцеві вибори», яка говорить: «Виборчий процес розпочинається за 50 днів до дня чергових, позачергових місцевих виборів».

 

Вгору