Ярослав Нищик: “Діалог між черкаськими правоохоронцями і активістами знищений вибухом гранати

01 вересня 2015, 11:44

4jGu8yJAMj0

Я вчора був у перших рядах під стінами Верховної Ради. А тому можу і маю право висловити свою думку про те, що відбулося.

Перш за все, насправді прикро, що загинула людина. Незалежно від того, по яку сторону він стояв. Він був українцем. Хочу побажати одужання всім пораненим. З обох сторін. Найпаскудніше для мене особисто, що серед поранених є і черкаські хлопці з ППС. З деким і з них я знайомий, з деким просто постійно бачився на заходах в Черкасах. Не скажу, що ми були друзями. Але з декими із них і справді товаришував.

16 місяців в Черкасах налагоджувався діалог між тими міліціонерами, що працюють на вулицях і активістами. Він знищений єдиними вибухом гранати.
Тепер до вчорашніх подій. Все було спокійно. Зранку в туалетах були черги. Протестувальники поступалися місцем в черзі міліціонерам, бо "їм потрібно швидше". Жартували разом. Підколювали один одного. Після оголошення результатів голосування люди стояли гуртом. Скандували гасла. Навпроти них на відстані кількох метрів шеренги міліціонерів. А між ними стенди із фото загиблих бійців. І раптом міліція йде в наступ. І тут питання. Хто дав наказ витісняти людей з площі перед ВР? Хто дав наказ використовувати сльозогінний газ?

Люди стали захищатись. Спочатку голими руками. Потім видертими в міліціонерів палицями, щитами та вудками від прапорів. Тут же з'явилися перші розбиті голови у протестувальників. Міліції було стільки, що протестувальників могли змести за 3 хвилини. І навіть ніхто не втік би. Але їм дали наказ спинитись відразу після того, як почалися бійки. Хто віддав такий наказ?

Почали витягувати ВВшників з першого ряду та відбирати в них щити, палиці та каски. І от той хто кричить, судячи з фото, про кривавих свободівців, мабуть просто не побачив фото, скількох вевешників виводили з натовпу, щоб їх не били, а були ж такі кого від газу просто доводилось відкачувати. Цим займався і я. Мені шкода людей, незалежно від їх форми одягу. Та й палицями били людей якраз не з першого ряду, а так з 3-4. Класична схема. Попереду гарматне м'ясо системи. Загалом картина була двозначна. З одного боку мєнти, які жорстоко лупцюють людей по головах палицями, а тут же поряд мєнти, які опустили щити і яких ніхто не чіпає. З одного боку ті хто нападає на міліцію, і ті хто рятує тих, кого витягли з шеренги. З одного боку однакова форма, з іншого - все, починаючи від шортів, і закінчуючи формою з шевронами бойових підрозділів. Але я не бачив жодної принесеної з дому палиці, бити, щита чи каски (бачив вже на фото хлопака з залізним ціпком - але одного).

Ніхто нічого не планував подібного. А потім три світошумові гранати з боку міліції, і з десяток димових шашок від людей. Потім ще кілька слабкіших вибухів. І головний. Я стояв від епіцентру вибуху на відстані до десяти метрів. Ніхто нічого не зрозумів. Перші шеренги міліції уявлення не мали, що сталося. Я зрозумів, що якась біда, коли прилетіло багато швидких. Тоді ж мені сказав ВВшник, що стояв навпроти, що був вибух бойової гранати і є вбиті.

Ще довго не вірив, що це зробив хтось із протестуючих. Потім передивився відео. В мене немає сумніві, що гранату кинули з натовпу. Немає сумніві, що це зробила людина невисокого зросту. Все вказує на те, що це справді затриманий.
Я не можу зрозуміти, як хлопець, якого в батальйоні всі характеризують як порядного та інтелігентного чоловіка, пішов на те, щоб відбрати чужі життя - життя не ворогів на фронті, а українців, хай навіть тих, яких ти дуже не любиш.
Що в нього сталося: поїхав дах, вербонули? Якщо вербонули, то хто і навіщо?
Завжди казали: дивись кому вигідно. Чи вігідні вчорашні нещастя ВО "Свобода". Ні. Чи вигідні вони владі? Так, адже всі забули за що там вчора голосували.
Все так, але життя не повернути. І жахливо, що сценаристу вчорашнього лиха наплювати на людські життя. На свободівські, міліцейські, перехожих. В нього є одне завдання - і він його виконав. На голосування в другому читанні буде вибух у метро?

Доречі, ті хто так кричить на "Свободу". Ви фото бійок за участі представників радикалів чи укропів, чи правосєків бачили? А я вживу бачив їх. От тільки вам цього телевізор не показує, як і не показує, де були перші поранені вчора і з чиєї сторони, хто бив палицями, хто перший використав газ, хто кидав світошумові гранати.
Життя не вчить нас з вами, що те, що показує інформпростір дуже часто не відповідає дійсності.

P.S. По гранатометнику. Без поблажок на героїчні заслуги - довічне ув'язнення. Шкода, що немає смертної кари. Сподіваюсь, що сьогодні до вечора Аваков затримає, або хоча б назве вбивць Небесної сотні.

Коментарі

Ігор сказав:

Я не є справжнім прихильником ідей “Свободи”. Але те, що роблять на місцях подій її “гвинтики” заслуговує поваги, з цих людей будуть майбутні лідери держави. На те,що сталось біля ВР є відповідь історії – варто згадати підпал рейхстагу перед приходом до влади гітлера. Це до того, – кому це вигідно. І не треба приплутувати сюди “нещасного краліка-сусіда”

Вгору