Яндекс вивчив новорічні запити жителів Черкащини

29 грудня 2014, 20:29

1

Кожного грудня українці задають пошуку Яндекса понад півмільйона запитів про наступний рік. Близько дев’яти тисяч із них — із Черкаської області.

Про це йдеться в повідомленні компанії Яндекс.

Зазвичай основні теми щороку майже не змінюються — користувачі цікавляться, як зустрічати Новий рік, що дарувати і готувати, як прикрасити дім, що одягти на свято і скільки буде вихідних. Наприклад, п’ятьма найпопулярнішими новорічними питаннями мешканців Черкас та Умані у першій половині грудня були [в чому зустрічати 2015 кози], [що приготувати на новий рік 2015 кози], [як прикрасити будинок на новий рік 2015 своїми руками фото], [що одягнути на новий рік 2015] та [що подарувати чоловікові на новий рік 2015]. Приблизно ті самі запити задавали найчастіше українські користувачі в цілому (на малюнку нижче).

Найпопулярніша новорічна тема — це подарунки. Судячи із запитів, жінки набагато частіше шукають ідеї в інтернеті. Запитів про подарунки чоловікам, як-от [що подарувати хлопцеві на новий рік] або [що подарувати на новий рік чоловікові], надходить удвічі більше, ніж про подарунки жінкам. До того ж, подарунки чоловікам найактивніше шукають за тиждень до свята, а жінкам — 30 грудня.

Крім подарунків, до найпопулярніших новорічних тем належать рецепти, оздоблення домівки та вбрання для новорічної ночі. Якщо вірити запитам, активно прикрашати свої будинки до Нового року українці починають у другій половині грудня, а з меню визначаються в останні кілька днів до свята.

Найбільшою популярністю серед черкасців користуються святкові рецепти — оселедець під шубою, салати “Цезар”, “Олів’є” і “Грецький”, а також печінковий торт. Серед алкогольних напоїв найчастіше шукають не шампанське, а віскі, вино та мартіні.

Люди цікавляться не лише зустріччю нового року, а й тим, що від нього чекати. Наприклад: [какие изменения в пенсионной реформе в 2015], [що буде з доларом у 2015 році].

Цьогоріч найбільше несвяткових питань про наступний рік було на економічні теми. Користувачів цікавило, що буде з курсами валют, пенсіями та заробітною платою, чи уріжуть соціальні виплати після прийняття нового бюджету. Найсильніше порівняно з минулим роком зросла кількість запитів із загальним формулюванням “що буде з Україною”. Деякі користувачі навіть намагалися знайти відповідь у езотериків — [що чекає україну в 2015 році передбачення екстрасенсів].

2

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору