Синоптики розповіли, яким буде квітень на Черкащині

30 березня 2018, 12:56

Квітень – пора, коли весна набирає силу, місяць найбільш інтенсивного наростання тепла. І хоч цього року весна трохи забарилася, квітень – це повноправний господар цієї пори року. Навколо все зеленіє, на полях і узліссях з’являється молода травичка, появляються перші тендітні квіти, дерева «одягають» зелений «одяг».

Квітневі промені будять землю, наступає час напруженої роботи у полі, в саду, на городі. Проте, заморозки у квітні – явище звичайне. Грози – можливі вже на початку місяця, в окремі роки бувають пилові бурі.

У цілому квітень на Черкащині прогнозується теплим та з опадами у межах кліматичної норми, про це повідомив начальник Черкаського обласного центру з гідрометеорології Віталій Постригань.

Перехід середньодобової температури повітря через +5º очікується у період 31 березня – 1 квітня, через +10º - 16-20.04, що дещо раніше середніх строків. Максимальна температура повітря може досягати: у першій декаді – 20º тепла, в другій декаді – 24º, в третій декаді -28º.

Заморозки можливі: у  першій декаді до -4º, в другій та третій – до -2º. Останні заморозки вірогідні 20-22 квітня. Опади спостерігатимуться переважно у першій половині місяця, останні 10 днів квітня очікуються майже сухими.

Як наслідок, сівба ранніх зернових дещо затримається внаслідок перезволоження грунту, а з другої половини місяця стане можливою сівба всіх сільгоспкультур одночасно.

За повідомленням Черкаського обласного центру з гідрометеорології. 

 

Вгору