Яку підтримку отримують люди з інвалідністю на Черкащині

28 листопада 2019, 09:00

Питання щодо санаторно-курортного лікування, забезпечення технічними засобами реабілітації, можливості навчання та працевлаштування осіб із інвалідністю обговорили на обласному семінарі з розвитку творчих здібностей осіб з обмеженими фізичними можливостями «Осінні передзвони».

Його організувала обласна організація «Союз організацій інвалідів України», - інформують у Департаменті соціального захисту населення ОДА.

Впродовж останніх п’яти років спостерігається збільшення кількості осіб із інвалідністю на Черкащині майже на 15 тис. осіб. Станом на сьогодні в області проживають понад 106 тисяч таких людей.

Задля соціального захисту осіб із обмеженими фізичними можливостями, захисту їх соціальних, економічних та медичних прав в області діє комплексна програма «Турбота» на 2014-2020 роки. На її виконання цьогоріч уже використали понад 131 млн грн із обласного та місцевих бюджетів.

Через органи соціального захисту населення особи з інвалідністю забезпечуються технічними та іншими засобами реабілітації. Так, у 2019 році з державного бюджету області на це спрямовано 61,1 млн грн.

Для закупівлі послуг санаторно-курортного лікування осіб з інвалідністю загального захворювання та з дитинства, виплату компенсації за невикористану путівку з державного бюджету виділено кошти в сумі 6,4 млн грн, та з місцевих бюджетів – 605 тис. грн.

Крім того, в області проживають майже 5 тисяч дітей з інвалідністю, для оплати реабілітації яких виділено майже 5 млн грн. Також в області діють 7 центрів соціальної реабілітації для таких дітей та Уманський реабілітаційний комплекс для людей з особливими потребами.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Ірина :

Доброго дня! Написано дуже гарно, але я не отримувала ніякої компенсації за невикористану путівку за 10 років.

Ніна :

я теж на групі з 1996 року і ніякої допомоги не отримувала.

Ніна :

що за брехня? кому вони дають ті засоби технічні та путівки? Інваліду 1групи, учаснику ВВВ не дали навіть утки та крісла, путівки в санаторій чи компенсації теж не далипо Соснівському районі м. Черкаси. Чоловік помер так і не отримав ніякої підтримки. Я теж з 2016 року жду костилі і путівки в санаторій чи компенсації. Нічого не дають, тільки на комісію без кінця посилають та знімають з черги. А чому не має вивішених списків черги на путівки і хто отримав їх? Все там конфідеційна інформація. Дають кому треба, для себе.

Вгору