Якої погоди очікувати черкащанам у квітні

29 березня 2019, 11:03

За попередніми розрахунками, цьогорічний квітень на Черкащині прогнозується теплим. За чисельним прогнозом Українського гідрометцентру, середньомісячна температура очікується 10,2° за норми 8,7°.

Середньомісячна температура повітря квітня складає +9°, впродовж місяця вона інтенсивно зростає від +5° до +12°. Абсолютний максимум +31° відмічався 31 квітня 2012 року, абсолютний мінімум -16° - у далекому 1931 році.

Максимальна кількість опадів за добу зафіксована у 1966 році у м. Каневі - 46 мм, що відповідає цілій місячній нормі. Найбільше забезпечена опадами третя декада місяця, найбільш суха – перша.

За попередніми оцінками, найтеплішою буде друга декада місяця, а всередині третьої декади ще можливі слабкі заморозки. Перехід середньодобової температури через +8º, з яким пов’язується завершення опалювального сезону, можливий вже 2-4 квітня. Проте в подальшому температурний фон коливатиметься. Кожної декади місяця вірогідний вихід південного циклону зі значними дощами, що може заважати проведенню весняної сівби.

За інформацією прес-служби Черкаського обласного гідрометцентру

 

Віктор сказав:

Правильніше буде – максимум відмічався 01 травня 2012 року . (В квітні ВСЬОГО 30 календарних днів,,

Вгору