Які професії найбільш затребувані на Черкащині

28 серпня 2019, 18:34

Які професії найбільш затребувані на Черкащині

З початку 2019 року роботодавці Черкаської області проінформували обласну службу зайнятості про наявність 26712 вакансій.

За видами економічної діяльності: 33,8% вакансій пропонується у сільському господарстві, 18,9% на підприємствах та установах переробної промисловості, 12,7% - в оптовій та роздрібній торгівлі.

За професійними групами: найбільший попит роботодавців спостерігається на робітників з обслуговування, експлуатації та контролювання за роботою технологічного  устаткування та машин, на представників найпростіших професій, на працівників сфери торгівлі та послуг.

У розрізі професій найбільший попит роботодавців спостерігається серед водіїв автотранспортних засобів, трактористів-машиністів сільськогосподарського виробництва, трактористів, дорожніх робітників, водіїв  навантажувача, робітників з обслуговування та експлуатації обладнання, токарів, операторів лінії у виробництві харчової продукції, серед кваліфікованих робітників з інструментом – на слюсарів-ремонтників, швачок,  електрогазозварників,  бетонярів, робітників з комплексного обслуговування будинків, мулярів, оброблювачів птиці, малярів, електромонтерів тощо.

Які професії найбільш затребувані на Черкащині

Також затребувані працівники сфери торгівлі та послуг (продавці продовольчих та непродовольчих товарів, продавці-консультанти, кухарі, охоронники, офіціанти, бармени, молодші медичні сестри, помічники вихователя, перукарі тощо).

  Серед кваліфікованих робітників сільського та лісового господарств, риборозведення та рибальства найбільш затребувані рибалки прибережного лову, робітники на лісокультурних роботах, робітники з комплексного обслуговування сільськогосподарського виробництва, оператори машинного доїння, тваринники, овочівники, плодоовочівники, лісоруби, птахівники.

Які професії найбільш затребувані на Черкащині

Залишається високим попит на професіоналів та фахівців з досвідом роботи - бухгалтерів,  агрономів, вчителів закладів загальної середньої освіти, економістів, а також сестер медичних.

Серед найпростіших професій найбільш затребувані підсобні робітники, прибиральники службових та виробничих приміщень, вантажники,  укладальники-пакувальники, контролери енергонагляду.

Станом на 1 серпня 2019 року у базі даних обласної  служби зайнятості налічувалося 1199  вакансій. Крім того, у базі даних служби зайнятості містилася інформація про 669 пропозицій роботи, отриманих з інших джерел.

Середній  розмір заробітної плати у вакансіях становив понад 5,9 тис. грн. (на відповідну дату 2018 року – 5,1 тис.  грн.), у 78,2%  вакансій  розмір заробітної плати – вище мінімальної.

За інформацією прес-служби Черкаського обласного центру зайнятості

Поділитись

Коментарі

Вгору