Які небезпечні речовини виявлено у повітрі Черкас

08 лютого 2019, 11:20

Які небезпечні речовини виявлено у повітрі Черкас

Лабораторія обласного гідрометеоцентру підвела підсумки результатів спостережень за січень 2019 року. У порівнянні з минулим місяцем в атмосфері міста зменшилася концентрація аміаку у 1,3 рази.

Також завдяки опадам, загальна кількість на місяць яких становить 125 % від норми, - атмосфера Черкас очистилась від пилових домішок. Середня за місяць концентрація пилу у центрі міста має нульове значення, на решті контрольованих районах – 0,7 ГДК (гранично - допустима концентрація).

За комплексним індексом забруднення атмосфери (ІЗА), рівень забруднення атмосферного повітря у місті Черкаси вважається безпечним. У порівнянні з минулим місяцем ІЗА зменшився у 1,1 рази.

Проте, незважаючи на сприятливі погодні умови, природа не в змозі зменшити в атмосфері до безпечних значень концентрація діоксиду азоту у центрі міста та формальдегіду у дніпровському мікрорайоні. А це означає, що викиди підприємств та автотранспорту продовжують забруднювати атмосферне повітря в цих районах у більшому обсязі у порівнянні з Південно-Західним мікрорайоном. Рекомендовано не використовувати тротуари вулиць для прогулянок на свіжому повітрі.

За інформацією Черкаського обласного центру з гідрометеорології

Вгору