Які довідки потрібні черкаській малечі при влаштуванні до садочків

11 серпня 2018, 15:28

Які довідки потрібні черкаській малечі при влаштуванні до садочків

Останнім до департаменту охорони здоров'я і медичних послуг усе частіше звертаються батьки, яким усно відмовили керівники садочків прийняти дитину у заклад через відсутність певної медичної довідки. Черкащанам розповіли, які документи потрібні, та як потрібно діяти у разі подібної ситуації, пише "Черкащани Live".

Ситуацію, що склалася з оформленням малечі в дошкільні навчальні заклади прокоментував і головний медик Черкас Олег Стадник :

– Для здорової дитини необхідно від медичних працівників лише два документи: довідка педіатра про стан здоров`я дитини на момент огляду та довідка про щеплення. Все! Ніяких ЛКК, навіть якщо довідка про щеплення без отриманої вакцинації. Наголошую, що ЛКК потрібні для дітей, які мають проблеми із здоров`ям і йдуть за показаннями до спеціальних груп і садочків за профілем хвороби. Педіатри працюють у Центрах сімейної медицини, ЛКК у складі міської дитячої лікарні.  – коментує посадовець.

Є ще одна об’єктивна річ – останні чотири роки в Україні була провалена вакцинувальна кампанія. МОЗ не зміг провести процедури закупівель, вакцин для обов’язкового календаря щеплень не було. Тому питома вага дітей із ідеальним календарем щеплень мала по цій причині.

Якщо вам на вашій заяві про прийом дитини до садочка напишуть офіційну відмову, прошу із таким документом звернутись в департамент освіти, бо по такій причині необхідно закрити 2/3 садочків, і до нас – ми готові провести аналіз медичних документів вже прийнятих дітей, і сказати вам, що не приймають усіх, або лише не прийняли вас. Тоді вам за захистом своїх прав до правоохоронних органів.

Разом з тим, з початку цього року вакцини надійшли у достатній кількості, і за порадою педіатра ви можете розпочати додаткову вакцинацію своїх дітей – одне іншому не перешкода, бо повний календар ви можете отримати лише перед школою, але ж садочки функціонують, фінансуються на кожну дитину для дітей дошкільного віку. Тому необхідно знайти золоту середину у забезпеченні імунітету вашої дитини та правом на дошкільну освіту, гарантовану Конституцією України.

Вгору