Керівник „Нової якості“ Андрій Бортник під час прес-конференції зауважив, що, скоріше за все, від ожеледиці та снігу цієї зими місто рятуватимуть дві організації. Так само, як це було минулого року будуть задіяні приватна „ Нова якість“ та комунальна ЧЕЛУАШ. Хоча і це не факт, адже за його словами, конкурс на проведення цих робіт й досі не проведений. Хоча минулого року на цей самий час ( середину жовтня ) виконавців робіт вже було визначено.
Натомість, Андрій Юрійович, зазначив, зважаючи на таку невизначеність вже подав заяву до Антимонопольного комітету про те, що дії ( читай — бездіяльність) черкаської міської ради по суті порушують конкурентне законодавство.
- По роботах, де є кілька надавачів послуг, обов’язково повинні бути проведені конкурси. Не можна просто так, з неба, дати завдання якомусь комунальному підприємству з формулюванням, що так нібито буде дешевше, - пояснив свою думку пан Бортник. - Буде не дешевше, а гірше. Тому чекаємо на рішення АМК. І його рішення може бути не на користь міста Черкаси. Тому що по іншим містам вже є прецеденти, коли комунальні підприємства зобов’язують повернути всі кошти, які їм було надано в якості фінансової підтримки. І це призводить до банкрутства комунальних підприємств. Про такі можливі наслідки потрібно було думати заздалегідь. Сподіваюсь, що міська рада щось вдіє та й до виборів, мабуть, снігу не очікується.
Андрій Бортник згадав про звинувачення на адресу одного із своїх підприємств, яке займалось прибиранням снігу та робило протиожеледні обробки, коли стверджувалось, що воно начебто вкрало кілька мільйонів гривень на зимовому прибиранні. Зокрема, такі звинувачення лунали з боку органів прокуратури.
- По факту, ми бачимо, що підозру було вручено одному із співробітників департаменту ЖКГ. І сума збитків була зменшена з 25 млн. грн. до 900 тис. грн. До речі, було замовлено експертизу, і за її результатами, всі сезонні обробки доріг міста від ожеледиці, які ми проводили, були визнані необхідними та вчасними, - апелює Андрій Бортник. - Експерти не отримали лише кілька документів про те, що протягом двох днів була ожеледиця. За їхніми висновками, саме у ці два вказаних дні обробляти вулиці протиожеледною сумішшю було не потрібно. Відповідно й збитки рахуються експертами саме враховуючи ці два дні. Було проведено допит наших співробітників, які займаються приготуванням соляних розчинів, і тих, хто безпосередньо проводили обробку. Наскільки мені відомо, досліджувались дані трекерів нашого спеціального транспорту. Врешті було підтверджено, що підприємство дійсно виконало означену роботу. Тому підозра нам не пред’являлась.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram