Як уберегтись від перегрівання на сонці — поради черкаського лікаря

02 липня 2023, 15:20

У літній сезон трапляються випадки перегрівання від тривалого перебування на сонці. Як уберегтись від них розповів головний санітарний лікар області Володимир Папач, повідомляє Суспільне.

Коли температура повітря сягає понад 30 градусів тепла, у людей часто погіршується самопочуття, зауважив Володимир Папач.

"Зокрема, знижується працездатність, з'являється апатія і загострюються хронічні хвороби", – пояснив він.

Щоб зберегти бадьорість та гарне самопочуття у спеку, фахівці рекомендують:

- не забувайте підтримувати водний баланс і не чекайте на відчуття спраги – пити треба постійно та маленькими порціями. Але не варто пити рідини, що містять кофеїн, алкоголь або велику кількість цукру, адже це призводить до втрати ще більшої кількості рідини;

- уникайте гарячої та жирної їжі: вона створює додаткове теплове навантаження для тіла;

- щоб підтримувати прохолоднішу температуру в домі, повісьте на вікна штори чи жалюзі, якомога менше використовуйте кухонну плиту і духовку;

- зменште об’єм фізичних навантажень;

- електричні вентилятори можуть забезпечити комфорт, але коли температура повітря досягає критичної позначки, вони стають неефективними. Кращим способом охолонути може стати душ;

- час від часу доречно змочувати водою обличчя, шию, ліктьові згини та під колінними суглобами – там проходять судини, і це допомагає охолодити організм.

"Необхідно якомога менше перебувати на вулиці в період з 11 до 16 години. Якщо все ж таки є потреба вийти з дому, то шукайте прохолоду й тінь. За можливості залишайтеся у приміщенні, бажано з кондиціонером. Але не встановлюйте дуже низькі температури, уникайте перепадів більше ніж у 10 градусів. Коли залишаєте авто, переконайтеся, що усі вийшли: ніколи не залишайте у спеку дітей або домашніх тварин, навіть із відкритими вікнами", – додав медик.

Також він радить черкащанам бути обережними із засмагою. Вона є ознакою того, що шкіра постраждала від ультрафіолетового випромінювання, тож варто наносити креми з SPF не менше як за 30 хвилин перед виходом на вулицю.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору