Як у Христинівці очищали свої тіла і душі на Водохреще (фото)

20 січня 2015, 12:01

1

До «Карасів» скупатися у крижаній ополонці на Водохреща приїхали і уманчани, і христинівчани. Одні — по благословення, а інші — просто для здоров’я. Зазвичай воду освячували два священики: Київського та Московського патріархату. Проте цього року був лише один – Української православної церкви, інформує Вечірня Умань.

Звуки музики та бризки води, запах каші та бульйону  – традиційні атрибути свята Водохреща у Христинівці. Не дивлячись не те, що 19 січня припало на будень, у «Карасях» було людно. Тут були і студенти, і бізнесмени, і місцева влада. Всі приїхали аби очистити свої тіла та душі.

2

Одним із перших скупався в ополонці мер Христинівки Микола Наконечний. Він пірнає в крижану воду вже 5 рік.

- Пам’ятаю, коли я вперше купався на Водохреща. Дуже довго готувався до цього моменту, - ділиться з нами Микола Наконечний. – Для мене купання 19 січня є своєрідним очищенням душі, тіла і розуму, яке не можливе без духовної підготовки.

Більше 7 років воду в «Карасях» освячували два священники: Київського та Московського патріархату. Проте цього ж року організатори запросили лише одного — Української православної церкви.

Ті, хто не наважився стрибати в ополонку, скупатися все одно довелося - під рясним дощем святої води.

Уманчанин Сергій Зозуля приїздить на свято Водохреща до Христинівки уже третій рік поспіль. Заради «очищення» він у робочий день закрив власний магазин «Капітошка», аби весь колектив мав можливість пірнути у крижану воду.

- Це свято проходить зараз у важкі часи для нашої країни. І саме воно допомагає нам очистити наші душі, оздоровитися духовно та фізично. А це зараз дуже потрібно нашій державі, -говорить Сергій Зозуля. - Купалися ми всією сім’єю.  Для нас це стало гарною традицією.

3

10-річна Аня Зозуля занурювалася в крижану воду вдруге. Каже, що їй дуже подобається.

- Вперше я купалася на Водохреща у 8 років. Я тоді страшенно боялася. Плакала. Але все одно це зробила, - згадує Аня.

4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

Коментарі

Вгору